![Παρουσίασε Τεννέ ο Αρης, ανακοίνωσε Μάρκο και νέο... πρόεδρο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2000/06/280726_b.jpg)
Παρουσίασε Τεννέ ο Αρης, ανακοίνωσε Μάρκο και νέο… πρόεδρο
Η παρουσίαση του νέου προπονητή του Αρη Μπάμπη Τεννέ ήταν το αντικείμενο της συνέντευξης Τύπου που παρέθεσε την Τρίτη ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Αρης, Δημήτρης Κοντομηνάς, που επιφύλασσε, ωστόσο, δύο ακόμα εκπλήξεις στους παρευρισκομένους. Αφού ανακοίνωσε την απόκτηση του Δημήτρη Μάρκου, αποκάλυψε ότι νέος πρόεδρος της ομάδας αναλαμβάνει ο καρδιοχειρουργός Παναγιώτης Σπύρου, που θα διαδεχτεί το Λάκη Ιωαννίδη.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
63
Η παρουσίαση του νέου προπονητή του Αρη Μπάμπη Τεννέ ήταν το αντικείμενο της συνέντευξης Τύπου που παρέθεσε την Τρίτη ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Αρης, Δημήτρης Κοντομηνάς, που επιφύλασσε, ωστόσο, δύο ακόμα εκπλήξεις στους παρευρισκομένους. Αφού ανακοίνωσε την απόκτηση του Δημήτρη Μάρκου, αποκάλυψε ότι νέος πρόεδρος της ομάδας αναλαμβάνει ο καρδιοχειρουργός Παναγιώτης Σπύρου, που θα διαδεχτεί το Λάκη Ιωαννίδη.
Ο Αρης είναι ένα σωματείο με βαριά ιστορία. Σε λίγο θα γιορτάσουμε τα 100 χρόνια του Αρη και θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι μόνο βαριά ιστορία αλλά έχει και τεράστιες προοπτικές τόνισε στον πρόλογό του ο Δημήτρης Κοντομηνάς και συνέχισε:
Με τον κ.Τεννέ αποφασίσαμε να συνεργαστούμε, καθώς ταιριάζουμε στη νοοτροπία. Υπάρχει απόλυτη ταύτιση στις απόψεις μας. Ο κ. Τεννές είναι ένας άνθρωπος επιτυχημένος, με στόχο να κάνει καριέρα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Είναι μια μεταγραφή ιεραρχίας. Είναι μια συνεργασία με προοπτικές για το καλύτερο. Θέλουμε να χτίσουμε ένα δυνατό Αρη και θα το δείτε μέσα από τη φιλοσοφία της νέας σεζόν.
Ο νέος προπονητής του Αρη πήρε το λόγο και, αφού ανακοίνωσε την απόκτηση του Δημήτρη Μάρκου, μίλησε για τη μεγάλη πρόκληση που αντιμετωπίζει καθήμενος στον πάγκο του Αρη: Ο Αρης είναι μια μεγάλη πρόκληση για μένα. Πιστεύω ότι θα τα καταφέρω, και το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι με όλες μου τις δυνάμεις θα δουλέψω στο όραμα και τις επιθυμίες του κόσμου του Αρη. Εντός των προσεχών ημερών, ίσως, θα έχουν ολοκληρωθεί όλες οι μεταγραφικές κινήσεις του Αρη.
Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Αρης, Δημήτρης Κοντομηνάς, τέλος, ανακοίνωσε πως την προεδρία του συλλόγου αναλαμβάνει ο Παναγιώτης Σπύρου και ευχαρίστησε το Λάκη Ιωαννίδη για 2,5 χρόνια της συνεργασίας τους.
Προσέθεσε, εξάλλου, πως οι εργασίες για τη διαμόρφωση πολλών χώρων του γηπέδου Χαριλάου στοίχισε 700 εκατομμύρια δραχμές.
Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ,ΜΠΕ
- Ισραήλ: Οι Χούθι λένε πως έπληξαν το Τελ Αβίβ – Για επίθεση με drone και τραυματίες κάνουν λόγο ισραηλινά ΜΜΕ
- Ισραήλ: Ο Νετανιάχου ακυρώνει τον Γκάλαντ και τη δημιουργία νοσοκομείου για τα παιδιά της Γάζας
- Μπάιντεν: Δεύτερος γερουσιαστής των Δημοκρατικών, ο Τζον Τέστερ, του ζητάει να εγκαταλείψει την κούρσα
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις