![Αποχώρησε ύστερα από επέμβαση των ΜΑΤ ο ΠΣΑΚ στο Ελληνικό](https://www.in.gr/wp-content/uploads//validated_ingr/wwwroot/www.in.gr/files/1/Media/2010/10/24/20101024_aek-ikaros_geo003_1287930172813.jpg)
Αποχώρησε ύστερα από επέμβαση των ΜΑΤ ο ΠΣΑΚ στο Ελληνικό
Η παρωδία συνεχίζεται στην Α1 με άσχημες πλέον εικόνες. Τα ΜΑΤ ανέλαβαν δράση στο κλειστό του Ελληνικού όπου θα διεξαχθεί το ΑΕΚ-Ίκαρος. Τελικά ο πρόεδρος του ΠΣΑΚ, Λάζαρος Παπαδόπουλος και τα μέλη του αποφάσισαν να αποχωρήσουν.
Η παρωδία συνεχίζεται στην Α1 με άσχημες πλέον εικόνες. Τα ΜΑΤ ανέλαβαν δράση στο κλειστό του Ελληνικού όπου θα διεξαχθεί το ΑΕΚ-Ίκαρος.
Τελικά ο πρόεδρος του ΠΣΑΚ, Λάζαρος Παπαδόπουλος και τα μέλη του αποφάσισαν να αποχωρήσουν, από τον αγωνιστικό χώρο, στο οποίο είχαν κάνει κατάληψη όταν ξεκίνησαν προθέρμανση οι φιλοξενούμενοι.
Πρέπει βέβαια να σημειωθεί ότι δεν έγιναν σοβαρές αψημαχίες. Ουσιαστικά τα ΜΑΤ με τις ασπίδες του προσπάθησαν να απωθήσουν τους μπασκετμπολίστες αν και οι ίδιοι υποστηρίζουν ότι δέχθηκαν χτυπήματα κάτω από… τη ζώνη.
Να αναφερθεί επίσης ότι οι Ελληνες παίκτες των δύο ομάδων ήταν παρόντες στα γεγονότα και προσπάθησαν να προστατεύσουν τα μέλη του ΠΣΑΚ.
Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις