![Τρίτος καλύτερος ευρωπαίος πολίστας ο Φουντούλης για το 2018](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/02/fountoulis_osfp.jpg)
Τρίτος καλύτερος ευρωπαίος πολίστας ο Φουντούλης για το 2018
Μεγάλη διάκριση για τον διεθνή πολίστα του Ολυμπιακού στα βραβεία που διοργάνωσε η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Υγρού Στίβου
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Οι «παρενέργειες» των εμβολίων καίνε την Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν
-
Σοκ για την Σερένα Γουίλιαμς: Ο σύζυγός της αποκάλυψε ότι διαγνώστηκε με την νόσο του Lyme
-
Τελείωσε το παραμύθι για πρίγκιπα Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ
Μια μεγάλη διάκριση για τον Γιάννη Φουντούλη επιφύλασσαν τα βραβεία των κορυφαίων που διοργάνωσε η LEN (Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Υγρού Στίβου). Συγκεκριμένα ο υδατοσφαιριστής του Ολυμπιακού ψηφίστηκε ως ο τρίτος καλύτερος παίκτης της Ευρώπης, πράγμα που αποτελεί τεράστια διάκριση για τον ίδιο.
Μπροστά μόνο από τον Φουντούλη επιλέχθηκαν ο Σέρβος Φίλιπ Φιλίποβιτς με 46,3% και ο Ισπανό τερματοφύλακας Ντάνι Λόπεθ με 17,9%, ενώ ο Έλληνας πολίστας συγκέντρωσε το 16,4% των ψήφων. Στην τέταρτη και πέμπτη θέση ακολούθησαν ο Μαυροβούνιος Αλεξάνταρ Ίβοβιτς (13,4%) και ο Κροάτης, και συμπαίκτης του στον Ολυμπιακό, Άντρο Μπούσλιε, που έλαβε ποσοστό 6%.
Στις γυναίκες η Αλεξάνδρα Ασημάκη συγκέντρωσε το 7,7% των προτιμήσεων και κατέλαβε την πέμπτη θέση. Νικήτρια ήταν η Ολλανδή Σαμπρίνα Φαν ντερ Σλοοτ με 33,8%, με ελάχιστη διαφορά από τη συμπατριώτισσά της Λάουρα Άαρτς (32,3%). Ακολούθησαν η Ρωσίδα Εκατερίνα Προκοφίεβα (12,8%) και η Ισπανίδα Μπεατρίθ Ορτίθ (12,3%).
- Καλοκαίρι στο Νότο: Βεντέτα με τις γιαγιάδες της Κρήτης άνοιξαν οι παππούδες – Μπροστάρης ο Ηλίας Μαμαλάκης
- Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο: Εκλέχθηκε το νέο προεδρείο – Οι 14 αντιπρόεδροι και οι 5 κοσμήτορες
- Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν: Θα συνεχίζει να βρίσκεται στο τιμόνι της Κομισιόν; Οι εκτιμήσεις για την ψηφοφορία
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις