![Η πρώτη προπόνηση του Λούκας Σάσα με τη φανέλα του Άρη](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/07/sasa-6.jpg)
Η πρώτη προπόνηση του Λούκας Σάσα με τη φανέλα του Άρη
Ο Βραζιλιάνος Λούκας Σάσα ταξίδεψε στο Αρνεμ της Ολλανδίας, ενσωματώθηκε στην προετοιμασία του Αρη και το απόγευμα της Τετάρτης 10/7 πραγματοποίησε την πρώτη του προπόνηση με τους Κίτρινους
Spotlight
-
«Ο Ερντογάν παρέχει όπλα και χρήματα στη Χαμάς» λέει το Ισραήλ - Η εικόνα που θα εξοργίσει τον Τούρκο πρόεδρο
-
Το νερό διχάζει - Αμερικανοί τουρίστες απορούν για την εμπορευματοποίησή του στην Ευρώπη: «Γιατί να το πληρώνω;»
-
Η επικεφαλής μάρκετινγκ του Tinder προξενεύει κόσμο έξω από τις εφαρμογές γνωριμιών
-
«Διάδρομοι ψυχρού αέρα» ως λύση στους καύσωνες;
Στο Αρνεμ της Ολλανδίας, όπου ο Αρης πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν βρίσκεται από το μεσημέρι της Τετάρτης 10/7 ο Λούκας Σάσα, με τον Βραζιλιάνο μάλιστα το απόγευμα να κάνει την πρώτη του προπόνηση με τους Κίτρινους.
Ο Λατινοαμερικάνος άσος έφτασε στην Ολλανδία το μεσημέρι, γνώρισε από κοντά τον Σάββα Παντελίδη και τους νέους του συμπαίκτες και έπιασε αμέσως δουλειά, θέτοντας τον εαυτό του στη διάθεση του έμπειρου τεχνικού.
Από εκεί και πέρα, το πρόγραμμα των σημερινών προπονήσεων περιελάμβανε το πρωί φυσική κατάσταση και τακτική με έμφαση στην επιθετική λειτουργία, ενώ το απόγευμα προπόνηση έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή και δόθηκε περισσότερη έμφαση στην ανάπτυξη, στα τελειώματα φάσεων και στο παιχνίδι εφαρμογής.
Αύριο, Πέμπτη, θα γίνει μονή προπόνηση, η οποία είναι προγραμματισμένη για το απόγευμα.
📷: Heelsum, Netherlands (10η μέρα)
Οι σημερινές προπονήσεις της ομάδας μας μέσα από εικόνες…#arisfc #preseason #training #TogetherWeRise pic.twitter.com/qmcYgn5b4i
— ARIS F.C. / ΠΑΕ ΑΡΗΣ (@ARIS__FC) July 10, 2019
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις