![Πρεμιέρα με ήττα για τη Νότιγχαμ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/08/Καταγραφή-34.jpg)
Πρεμιέρα με ήττα για τη Νότιγχαμ
Η Νότιγχαμ μπορεί να προηγήθηκε στο παιχνίδι με την Γουεστ Μπρόμιτς με γκολ του Μάτι Κας, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω – κάτω και πήραν τη νίκη.
Spotlight
-
Η ανατριχιαστική στιγμή που αφήνει την αρραβωνιαστικιά του να πεθάνει μετά το μοιραίο τροχαίο
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
ΠΑΣΟΚ: Το αφήγημα των 8 διεκδικητών της προεδρικής κούρσας
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Με το… αριστερό ξεκίνησε την περιπέτειά της στη φετινή Τσάμπιονσιπ η Νότιγχαμ Φόρεστ, με την ομάδα του Σαμπρί Λαμουσί να γνωρίζει την ήττα από τη Γουέστ Μπρόμπιτς με 2-1.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Μάτι Κας, αλλά η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ. Στο 15’ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Κάιλ Εντουαρντς για το 1-1, με τον Ματ Φίλιπς στο 26’ να κάνει το 1-2 και να δίνει τη νίκη στην Γουέστ Μπρόμιτς.
Οι Ρεντς δεν τα κατάφεραν στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στη δεύτερη αγωνιστική και στη μεγάλη εκτός έδρας μάχη με την Λιντς. Από την άλλη, η Γουέστ Μπρόμιτς θα υποδεχθεί την Μιλγουολ.
Η ενδεκάδα της Φόρεστ: Μούριτς, Κας, Ντόσον, Γόραλ, Ρόμπινσον, Σεμέδο (Τζόνσον 88′), Γουότσον, Σίλβα (Μιρ 62′), Λόλεϊ (Αμεόμπι 72′), Αντομά, Γκραμπάν.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις