![Πρόωρος αποκλεισμός για Σάκκαρη από το Rogers Cup](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/08/Σάκκαρη.jpg)
Πρόωρος αποκλεισμός για Σάκκαρη από το Rogers Cup
Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε από την Άλισον Ρισκ χάνοντας με 2-1 σετ από τον πρώτο γύρο του Rogers Cup, παρά το γεγονός πως είχε στα χέρια της τρία match points
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Η περιπέτεια της Σάκκαρη στο Rogers Cup έληξε γρήγορα και άδοξα. Η Ελληνίδα τενίστρια ηττήθηκε από την Αμερικανή Άλισον Ρισκ με 2-1 σετ (6-4, 2-6, 6-7 [7]) σε έναν αποκλεισμό που μπορεί να χαρακτηριστεί ως τεράστια έκπληξη αφού η Σάκκαρη είχε τρεις ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.
Η Μαρία πήρε το πρώτο σετ με 6-4, με την αντίπαλό της και Νο. 37 στην παγκόσμια κατάταξη να απαντά κάνοντας στο δεύτερο επικρατώντας με 6-2 και κάνοντας το 1-1.
Στο τρίτο σετ είχαμε θρίλερ με τις δύο τενίστριες να καταλήγουν ισόπαλες στα γκέιμ (6-6) και να λύνουν τις διαφορές τους στο tie break. Εκεί η Σάκκαρη θα προηγηθεί με 3-1 και 6-3 στη συνέχεια, έχοντας τρεις ευκαιρίες να πάρει τη νίκη.
Η Ρισκ όμως έσβησε και τα τρία match points και ισοφάρισε σε 6-6. Στη συνέχεια προηγήθηκε με 7-6, με την Σάκκαρη να κάνει το 7-7, αλλά την Αμερικανίδα να κρατά το κρίσιμο τελευταίο σερβίς της και να παίρνει τη νίκη μετά από 2 ώρες και 20’ τένις.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις