Κάτοικος Μακρυμάλλη στο One Channel: «Τι να κάνουμε; Τα παρατάμε όλα και φεύγουμε…»
Η φωτιά έχει κυκλώσει το χωριό, όπως μεταφέρει ο απεσταλμένος του One Channel Λεωνίδας Καπερναράκος που αυτήν την ώρα μεταδίδει ζωντανά εικόνες που σοκάρουν.
Spotlight
-
«Σταμάτησα να θαυμάσω τα ροζ σύννεφα» - Μήπως το κλειδί της ευτυχίας βρίσκεται στο... πολύ πρωινό ξύπνημα;
-
Jerry Jones: Ο ιδιοκτήτης των Dallas Cowboys με γιοτ 210 εκ. ευρώ στη Μύκονο
-
Αστυνομικός πυροβόλησε 36χρονη επειδή φοβήθηκε ότι θα του ρίξει βραστό νερό
-
Στο τραπέζι σενάριο μικρής παράτασης για τις φορολογικές δηλώσεις
«Η φωτιά έφθασε στο χωριό. Βρίσκεται στα 200 μέτρα από εμάς. Είμαστε θεατές. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι» δήλωσε στο One Channel ένας από τους κατοίκους του χωριού Μακρυμάλλη της Εύβοιας που αυτήν την ώρα εκκενώνεται, καθώς η πυρκαγιά μαίνεται ανεξέλεγκτη.
Με δάκρυα στα μάτια μια κάτοικος του χωριού είπε: «Τι να κάνουμε; Τα παρατάμε όλα και φεύγουμε…»
Μιλώντας στο One Channel ένας οδηγός βυτιοφόρου ανέφερε: «Μην πάτε πιο πέρα! Είναι τραγική η εικόνα. Η φωτιά έχει φτάσει στο χωριό και κατευθύνεται προς Πλατάνα».
«Η φωτιά έχει κυκλώσει το χωριό», μεταφέρει ο απεσταλμένος του One Channel Λεωνίδας Καπερναράκος, κατά την ζωντανή σύνδεση με το χωριό. Όπως φαίνεται και από τα πλάνα που καταγράφουν οι συνάδελφοι η φωτιά έχει περάσει την κορυφογραμμή και πλησιάζει απειλητικά το χωριό.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις