![Παίκτης των ακαδημιών του ΠΑΟΚ στο ραντάρ κορυφαίων ομάδων](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/08/paok-19.jpg)
Παίκτης των ακαδημιών του ΠΑΟΚ στο ραντάρ κορυφαίων ομάδων
Ο Αλπασλάν Ταχσίν που αγωνίζεται στις συνεργαζόμενες με τον ΠΑΟΚ ακαδημίες στην Κομοτηνή, έχει τραβήξει πάνω του τα βλέμματα των κορυφαίων ευρωπαϊκών ομάδων
Spotlight
-
Έγινε πιο δημοφιλής ο Ντόναλντ Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας;
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
«Κύμα» κορονοϊού και εκδρομέων πάνε... διακοπές μαζί - Υποχώρηση κρουσμάτων στην Αττική, άνοδος στην επαρχία
-
ΣΥΡΙΖΑ για Δραγασάκη: Η Αριστερά είναι τρόπος ζωής, όχι κοινοτοπίες και μεγαλοστομίες
Σύμφωνα με το «fanatik» ο Αλπασλάν Ταχσίν που αγωνίζεται στις συνεργαζόμενες με τον ΠΑΟΚ ακαδημίες στην Κομοτηνή, έχει τραβήξει πάνω του τα βλέμματα των κορυφαίων ευρωπαϊκών ομάδων.
Όπως αναφέρει σε σημερινό δημοσίευμα της εν λόγω ιστοσελίδα, ο μικρός άσος έχει μπει στο στόχαστρο πολλών ευρωπαϊκών συλλόγων ανάμεσα στους οποίους βρίσκονται οι Γιουβέντους, Μίλαν, Νάπολι Ρόμα, Ρεάλ, Ατλέτικο Μαδρίτης και Σεβίλλη.
Μάλιστα, η τελευταία είναι και το φαβορί αυτή τη στιγμή για να τον αποκτήσει και αυτό οφείλεται στον τεχνικό διευθυντή της ομάδας, Μόντσι, ο οποίος ετοιμάζεται να προτείνει επαγγελματικό συμβόλαιο στον Ταχσίν.
Επιπλέον, σύμφωνα με το «worldfootballscouting», ο 15χρονος Θρακιώτης βρίσκεται στα 8 σπουδαιότερα ταλέντα της Ευρώπης ανάμεσα σε παίκτες της Μίλαν, της Ντορτμουντ, του Άγιαξ και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επίτευγμα αν μη τι άλλο αξιοπρόσεκτο, αν αναλογιστεί κανείς το επίπεδο των ακαδημιών των παραπάνω ομάδων.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις