Ποια ταινία είδαν στο σινεμά Αλέξης και Μπέττυ (εικόνες)
Ο Αλέξης Τσίπρας και η σύζυγός του πήγαν στον Δαναό για να δουν σινεμά
Spotlight
-
Μέσω gov.gr wallet η συγκατάθεση των πολιτών για την άντληση και διάθεση των δεδομένων τους
-
Η πραγματική Αϊσέ μιλά πρώτη φορά για το σύνθημα της εισβολής στην Κύπρο
-
Χαμός με τη Δέσποινα Βανδή στην Τουρκία, ακύρωσε τη συναυλία - «Η κυρία πρέπει να φύγει αμέσως από τα σύνορα»
-
Το Ισραήλ κλιμακώνει τους φονικούς βομβαρδισμούς στη Γάζα - Τουλάχιστον 81 νεκροί σε 24 ώρες
Χαλαρός δείχνει τον τελευταίο καιρό ο Αλέξης Τσίπρας καθώς βρίσκει χρόνο και για τα χόμπι του. Μετά την επίσκεψή του στο ΟΑΚΑ για να δει τον Παναθηναϊκό στο μπάσκετ, ο πρώην πρωθυπουργός με τη σύζυγό του, Μπέττυ Μπαζιάνα, παρευρέθηκαν στον κινηματογράφο ΔΑΝΑΟ στο πλαίσιο του διεθνούς φεστιβάλ της Αθήνας Νύχτες Πρεμιέρας.
Επέλεξαν να παρακολουθήσουν τη νέα ταινία του καταξιωμένου Άγγλου σκηνοθέτη Ken Loach, γνωστού για τα κοινωνικά και πολιτικά μηνύματα των ταινιών του. Η ταινία «Sorry we missed you» παρουσιάζει την εικόνα της σύγχρονης Αγγλίας με φόντο την οικονομική κρίση, το Brexit και τις επισφαλείς σχέσεις εργασίας.
Κατά την άφιξη τους στον κινηματογράφο, τους υποδέχτηκαν οι διοργανωτές του φεστιβάλ και είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν και να συζητήσουν με την πρωταγωνίστρια της ταινίας Debbie Honeywood.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις