![Κανέλλη για ταινία Βαρουφάκη : Προτιμώ να βγάλω βόλτα το σκύλο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/09/λιανα.jpeg)
Κανέλλη για ταινία Βαρουφάκη : Προτιμώ να βγάλω βόλτα το σκύλο
Η Λιάνα Κανέλλη δήλωσε ότι δεν πήγαινε να ξαναζήσει «την εκδοχή του Βαρουφάκειου εφιάλτη»
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Τα Γλυπτά του Παρθενώνα, ο Στάρμερ και η Ελλάδα
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Η βουλευτής του ΚΚΕ Λιάνα Κανέλλη δήλωσε πως θα προτιμούσε να πάει βόλτα τον σκύλο της παρά να πάει στον κινηματογράφο και να παρακολουθήσει την ταινία του Κώστα Γαβρά «Adults in the room», που είναι βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο του Γιάνη Βαρουφάκη.
«Εγώ την ταινία του Βαρουφάκη να πάω να δω; Έχω δύο ώρες στη ζωή μου από τις οποίες ελάχιστες μου περισσεύουν για να περάσω καλά και θα πάω να ξαναζήσω την εκδοχή του Βαρουφάκειου εφιάλτη από την αρχή δια χειρός Γαβρά; Πιστέψτε στ΄ αλήθεια προτιμώ να βγάλω βόλτα το σκύλο μου», ανέφερε η κ. Κανέλλη μιλώντας στο Θέμα FM.
Σχολιάζοντας την υπόθεση Novartis η κ. Κανέλλη σημείωσε πως δεν είναι κατά της προανακριτικής επιτροπής και ότι η ίδια ως νομικός είναι πολύ επιφυλακτική για το τι θα σχηματιστεί την ημέρα της ψηφοφορίας.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις