![Το κοινωνικό πρόσωπο των παικτών του Ολυμπιακού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/09/osfp.jpg)
Το κοινωνικό πρόσωπο των παικτών του Ολυμπιακού
Aντιπροσωπείες παικτών του Ολυμπιακού, σε συνεργασία με το Δήμο Πειραιά, μετέβησαν σε ειδικά σχολεία προσφέροντας μεγάλη χαρά στα παιδιά
Spotlight
-
Ούσα Βανς - Η Ινδοαμερικανίδα δικηγόρος έσπασε το καλούπι των «γυναικών περί τον Τραμπ»
-
Κτηματολόγιο: Πάνω από 400 επιθέσεις σε 5 μέρες, λέει το υπουργείο – «Σουρωτήρι για τους χάκερ», τονίζει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Εκατοντάδες ρατσιστικές ονομασίες φυτών αλλάζουν έπειτα από ιστορική ψηφοφορία
-
Τέλος η συνεργασία του ΟΠΕΚΑ με την εταιρεία που διέθετε τα σχολικά γεύματα στη Λαμία
Με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, αντιπροσωπείες παικτών του Ολυμπιακού, σε συνεργασία με το Δήμο Πειραιά μετέβησαν σε ειδικά σχολεία προσφέροντας μεγάλη χαρά στους μικρούς τους φίλους.
Οι Κώστας Τσιμίκας, Κώστας Τζολάκης, Γιώργος Ξενιτίδης και ο διευθυντής Επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Νίκος Γαβαλάς επισκέφθηκαν το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αυτιστικών Πειραιά, ενώ τους συνόδευσε και ο Δήμαρχος της πόλης, Γιάννης Μώραλης.
Από την πλευρά τους, οι Μπόμπι Αλέν, Χιλάλ Σουνταντί και Ουσεϊνού Μπα πήγαν στο Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Πειραιά και στο 2ο ΕΕΕΕΚ Πειραιά Άνοιξη, ενώ οι Μπρούνο Γκασπάρ, Σβέτοζαρ Μάρκοβιτς και Λάζαρ Ραντζέλοβιτς βρέθηκαν στο ΕΕΕΕΚ Πειραιά.
Πάντως, σε όλα τα σχολεία που επισκέφθηκαν οι «ερυθρόλευκοι», τα παιδιά εξέφρασαν τη χαρά τους που κατάφεραν να γνωρίσουν από κοντά του παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς, ενώ οι καθηγητές χαρακτήρισαν το γεγονός ως μια «αξέχαστη εμπειρία».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις