Παρασκευή 16 Αυγούστου 2024
Ύστερα από σχεδόν τρία χρόνια έπαιξε στην Εθνική Μαρόκου ο Ελ Καντουρί

Ο Μαροκινός άσος του ΠΑΟΚ πήρε λεπτά συμμετοχής με την εθνική ομάδα της πατρίδας του στη φιλική ισοπαλία με τη Λιβύη

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί είχε να κληθεί και να πραγματοποιήσει συμμετοχή στην εθνική ομάδα της χώρας σχεδόν 3 χρόνια και συγκεκριμένα από μία αναμέτρηση με την Αίγυπτο τον Ιανουάριο του 2017.

Ωστόσο, στη σημερινή φιλική αναμέτρηση του Μαρόκου με τη Λιβύη πήρε αρκετά λεπτά συμμετοχής.

Πιο αναλυτικά ο Μαροκινός πέρασε στο ματς στο 59′ στη θέση του Αρίτ.

Για την ιστορία η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1. Το σκορ άνοιξε στο 20′ για το Μαρόκο ο Ελ Γιαμίκ, ενώ για τη Λιβύη ισοφάρισε ο Μσουντ στο 42′.

Ισπανία – Ελλάδα 77-71: Μπλακ άουτ και αποκλεισμός

Η Εθνική Παίδων κόλλησε επιθετικά στα τελευταία λεπτά και έδωσε την ευκαιρία στην Ισπανία να φτάσει στην ανατροπή και στον τελικό του Eurobasket U16.