![Αιώνιοι και Προμηθέας στο Next Generation Tournament της Ευρωλίγκας](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/10/KOLOVEROS.jpg)
Αιώνιοι και Προμηθέας στο Next Generation Tournament της Ευρωλίγκας
Ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός και η ομάδα της Πάτρας θα συμμετάσχουν στην Ευρωλίγκα των μικρών με τους Έφηβούς τους.
Spotlight
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
-
Η εικόνα που μπορεί να αποκαλύψει τις βαθύτερες επιθυμίες σας
-
Δεν κινδυνεύουμε από τις ρυτίδες του Μπάιντεν, αλλά από τα γηρατειά της Δύσης
-
«Μπαλώματα» με ιδιώτες γιατρούς για το «ελληνικό καλοκαίρι» ενώ το ΕΣΥ χρειάζεται άμεσες λύσεις
Ελληνικό άρωμα αναμένεται να έχει το Next Generation Tournament της Ευρωλίγκας και φέτος. Και μάλιστα τριπλή εκπροσώπηση!
Ο Ολυμπιακός (όπως το συνηθίζει τα τελευταία χρόνια), ο Παναθηναϊκός και ο Προμηθέας Πάτρας αναμένεται να συμμετάσχουν με τους Έφηβούς τους στα γκρουπ της Βαλένθια, Μονάχου και Βελιγραδίου.
Πιο συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός θα συμμετάσχει στο τουρνουά της Βαλένθια (27-29 Δεκεμβρίου) μαζί με την ομάδα των «νυχτερίδων» αλλά και των Μπαρτσελόνα, Γκραν Κανάρια, Μάλαγα, Τσιμπόνα, Τόφας και Βιλερμπάν.
Ο Προμηθέας θα είναι στο τουρνουά του Μονάχου (17-19/01) που θα υπάρχουν ακόμα και οι Μπάγερν Μονάχου, Άλμπα Βερολίνου, Ουλμ, Λούντβιγκσμπουργκ, Στελαζούρα, Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ.
Από την πλευρά του ο Παναθηναϊκός θα συμμετάσχει σε εκείνο του Βελιγραδίου (21-23/02) μαζί με τους Ερυθρό Αστέρα, Παρτιζάν, Μέγκα Μπεμάξ, Τσεντεβίτα Ολίμπια, Μακάμπι Τελ Αβίβ, CFBB και Άρκα Γκντίνια.
Τέλος στου Κάουνας (17-19/01) συμμετέχουν οι Ζάλγκιρις, Ρίτας Βίλνιους, Σαραγόσα, Μπανταλόνα, Ναντέρ, Βενέτσια, Φενέρμπαχτσε, Μπάρκιν Άμπει Ακάντεμι Λόντον.
Οι οκτώ καλύτερες ομάδες να προκρίνονται στην τελική φάση που θα διεξαχθεί στην Κολωνία από 22-24/5.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις