![Ζιντσένκο : Πώς πανηγύρισε την πρόκριση της Ουκρανίας στο Euro 2020](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/10/zitsenko-ronaldo.jpg)
Ζιντσένκο : Πώς πανηγύρισε την πρόκριση της Ουκρανίας στο Euro 2020
Ο Ολεξάντρ Ζιντσένκο δεν έκρυψε τον ενθουσιασμό του για τη νίκη - πρόκριση της Ουκρανίας επί της Πορτογαλίας
Η Ουκρανία επικράτησε χθες με 2-1 της Πορτογαλίας χάρη στα γκολ των Γιάρεμτσουκ και Γιαρμολένκο και με τη νίκη αυτή πανηγύρισε την πρόκριση στην τελική φάση του Euro 2020.
Εκείνος που έδειξε πιο πολύ τον ενθουσιασμό του για την πρόκριση της Ουκρανίας, τουλάχιστον μπροστά στις κάμερες, ήταν ο ακραίος αμυντικός της Μάντσεστερ Σίτι, Ολεξάντρ Ζιντσένκο.
Ο 22χρονος πανηγύρισε έξαλλα στη μεικτή ζώνη, «εισέβαλε» στις συνεντεύξεις των συμπαικτών, ενώ μπήκε και στο στούντιο της ουκρανικής τηλεόρασης πανηγυρίζοντας και φωνάζοντας συνθήματα.
Never change, Aleks! 😂pic.twitter.com/p2PVLCNZPl
— Manchester City (@ManCity) October 15, 2019
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις