![Μπλέιζερς – Νάγκετς 100-108](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/10/BLAZER.jpg)
Μπλέιζερς – Νάγκετς 100-108
Οι Νάγκετς έφυγαν με μια σπουδαία νίκη από το Πόρτλαντ επικρατώντας τον Μπλέιζερς με 108-100, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκολα Γιόκιτς.
Spotlight
-
Υπέρ «Πρώτου Θέματος» ως εκπρόσωπος ο Π. Μαρινάκης στην κόντρα με Κασσελάκη – «Χαμηλό επίπεδο αντίληψης», λέει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Πρόζα και μαρτίνι - Το Παρίσι μέσα από τα στέκια του Χέμινγουεϊ
-
Άγριο ξύλο μεταξύ βουλευτών στην τουρκική Εθνοσυνέλευση - Βίντεο
Ο Νίκολα Γιόκιτς είδε σχεδόν όλο το πρώτο ημίχρονο με τους Μπλέιζερς από τον πάγκο λόγω φάουλ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ασταμάτητος, οδηγώντας τους Νάγκετς στη νίκη μέσα στο Πόρτλαντ με 108-100.
Είναι αδιαμφισβήτητα ο κορυφαίος παίκτης του Ντένβερ και ο μεγάλος αστέρας της ομάδας. Μπορεί λοιπόν στο πρώτο μέρος να «φορτώθηκε» νωρίς, όμως στην επανάληψη ήταν σαν να εμφανίστηκε άλλος. Ο Γιόκιτς στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ στο πρώτο είχε αγωνιστεί μόλις 4 λεπτά έπαιξε σαν All Star, τελειώνοντας τον αγώνα με 20 πόντους (όλους στο δεύτερο ημίχρονο) και 13 ριμπάουντ, σε μία τρομερή εμφάνιση.
Ο Γουίλ Μπάρτον με 19 πόντους ακολούθησε σε απόδοση τον Γιόκιτς, με τον Τζαμάλ Μάρεϊ να προσθέτει 14 πόντους (αλλά με 4/14 σουτ).
Για τους Μπλέιζερς, ο Ντάμιεν Λίλαρντ είχε 32 πόντους, ο Χασάν Γουάιτσαϊντ 16 πόντους και 19 ριμπάουντ και ο Ρόντνεϊ Χουντ 13 πόντους, ενώ ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ έμεινε στους 12 πόντους με 5/18 σουτ.
ΜΠΛΕΪΖΕΡΣ: Κόλινς 8, Γουάιτσαϊντ 16 (19 ριμπάουντ), ΜακΚόλουμ 12 (2), Χουντ 13 (2), Λίλαρντ 32 (3 τρίποντα, 8 ασίστ), Τόλιβερ, Χεζόνια 2, Λαμπισιέρ 8, Μπέιζμορ 4 (5 κλεψίματα), Σίμονς 5
ΝΑΓΚΕΤΣ: Μίλσαπ 11 (3), Γιόκιτς 20 (3 τρίποντα, 13 ασίστ), Μπάρτον 19 (2), Χάρις 8 (1), Μάρεϊ 13 (3), Γκραντ 9 (2), Πλάμλι 5, Μπίσλεϊ 6 (2), Μόρις 6, Κρεγκ 10 (2)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις