![Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/11/4942158.jpg)
Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0
Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0
Spotlight
-
Καρκίνος: Οι αλλαγές στον τρόπο ζωής που προλαμβάνουν 4 στις 10 περιπτώσεις
-
Φοβάσαι τις αναταράξεις στα αεροπλάνα; Πιλότος αποκαλύπτει την ιδανική θέση για να κάτσεις
-
«Έζησα στον Άρη για ένα χρόνο. Έτσι ήταν…» - Μέλος πληρώματος αποστολής αποκαλύπτει
-
Η Μελάνια επέστρεψε στο πλευρό του Τραμπ και έδειξε ξανά ότι κάνει πάντα αυτό που θέλει η ίδια
Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις και φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League 2, έχοντας το απόλυτο 3/3 και μηδέν παθητικό.
Σημερινό «θύμα» της ομάδας του Λευτέρη Βελέντζα, ο Απόλλων Πόντου. Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 4-0 στην «Ριζούπολη» και έφτασε του 9 βαθμούς.
Το σκορ άνοιξε στο 32′ ο Μαρκόφσκι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να «κλειδώσει» τη νίκη έξι λεπτά αργότερα ο Βάρκας.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δύο γκολ, αρχικά με τον Μπαστιανό στο 61ο λεπτό, ενώ στο 73′ ο Λαρέα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα της άνετης επικράτησης της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».
Το ντέρμπι των Χανίων ανάμεσα σε Πλατανιά και ΠΑΕ Χανιά, έληξε ισόπαλο 1-1.
Η Παναχαϊκή επικράτησε άνετα της Α.Ε Καραϊσκάκης με 2-0 και ο Λεβαδειακός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.
Πλατανιάς – ΠΑΕ Χανιά 1-1
Το ντέρμπι των Χανίων δεν είχε νικητή με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55ο λεπτό με τον Μιγκέλ, ενώ η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 73′ με τον Βρέττο. Στην 3η θέση με 7 βαθμούς ο Πλατανιάς, δύο πίσω από τον Απόλλων Σμύρνης.
Από την άλλη πλευρά η ΠΑΕ Χανιά βρίσκεται στην 5η θέση με 4 βαθμούς.
Παναχαϊκή – Α.Ε Καραϊσκάκης 2-0
Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Παναχαϊκή και βρίσκεται πλέον μία ανάσα από τον Απόλλων Σμύρνης, ούσα στην δεύτερη θέση με 7 βαθμούς.
Ο Μωραΐτης άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό και ο Λινάρδος «σφράγισε» τη νίκη στο 53′. Οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα, έμειναν στην 4η θέση με 6 βαθμούς, καθώς είχαν το 2/2 στο ξεκίνημα.
Λεβαδειακός – Κέρκυρα 1-0
Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο Λεβαδειακός κόντρα στην Κέρκυρα με σκορ 1-0. Το ματς έκρινε ο Αργυρόπουλος στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Στην 9η θέση και στους 3 βαθμούς ο Λεβαδειακός, αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν κατακτήσει κάποιο βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές και παραμένουν στο -3 λόγω της τιμωρίας που τους είχε υποβληθεί.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις