Πέμπτη 04 Ιουλίου 2024
Έξαλλος ο Δώνης, αποβλήθηκε μετά το πέναλτι!

Ο Γιώργος Δώνης έγινε έξαλλος με το πέναλτι που δόθηκε στον ΠΑΟΚ στο 96’, με το οποίο ισοφάρισε ο Βιεϊρίνια στο 101’ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Αδιάνοητο φινάλε είχε το ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό!

Οι «πράσινοι» έφτασαν μισή… ανάσα πριν την επίτευξη μίας σπουδαίας νίκης, καθώς ο Φεντερίκο Μακέντα έκανε το 1-2 στο 88’ με τους ανθρώπους του «τριφυλλιού» να ξεσπούν σε έντονους πανηγυρισμούς.

Στο 96’ όμως, και ενώ είχαν περάσει τα πέντε λεπτά καθυστερήσεων που είχαν δοθεί αρχικά, δόθηκε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, για αντικανονικό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Κρέσπο.

Μετά από διαβούλευση με τον VAR τελικά δόθηκε πέναλτι, με τον Γιώργο Δώνη να γίνεται έξαλλος.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ξέσπασε διαμαρτυρόμενος για την συγκεκριμένη απόφαση αλλά και για το ότι είχε παρέλθει ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ο Δώνης δεν μπορούσε να συγκρατήσει την οργή του και αποβλήθηκε από τον διαιτητή.

Το ελληνικό τένις γράφει ιστορία στο Παρίσι (pics)

Mαρία Σάκκαρη, Δέσποινα Παπαμιχαήλ, Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς θα πάρουν μέρος στο Ολυμπιακό τουρνουά του τένις στο Παρίσι!