Σε ρυθμούς Χριστουγέννων ο Πειραιάς – Την Πέμπτη η φωταγώγηση του δέντρου
Ο Δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, θα φωταγωγήσει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, σε μια ξεχωριστή εκδήλωση στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά, την Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2019
Spotlight
-
Ούσα Βανς - Η Ινδοαμερικανίδα δικηγόρος έσπασε το καλούπι των «γυναικών περί τον Τραμπ»
-
Κτηματολόγιο: Πάνω από 400 επιθέσεις σε 5 μέρες, λέει το υπουργείο – «Σουρωτήρι για τους χάκερ», τονίζει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Εκατοντάδες ρατσιστικές ονομασίες φυτών αλλάζουν έπειτα από ιστορική ψηφοφορία
-
Τέλος η συνεργασία του ΟΠΕΚΑ με την εταιρεία που διέθετε τα σχολικά γεύματα στη Λαμία
Ο Δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, θα φωταγωγήσει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, σε μια ξεχωριστή εκδήλωση στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά, την Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2019, στις 19:30, δίνοντας το έναυσμα για την έναρξη των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων.
Την εκδήλωση πλαισιώνουν με Χριστουγεννιάτικες μελωδίες, η Φιλαρμονική Ορχήστρα Πνευστών του Δήμου Πειραιά, το Πρότυπο Μουσικό Κέντρο Πειραιά και η Χορωδία των Εκπαιδευτηρίων της Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιά.
Μετά το άναμμα του δέντρου το κέφι μεταφέρεται στην Τρούμπα για το απόλυτο Χριστουγεννιάτικο Street Party, με μια μοναδική συναυλία με τον Κώστα Μπίγαλη, τους REC και στα decks τη Ράνια Κωστάκη (2ας Μεραρχίας, 21:00).
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα εκδηλώσεων εδώ
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις