![Ντουντουνάκη: «Ήταν ένα απρόσμενο μετάλλιο»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/12/w08-2123061.jpg)
Ντουντουνάκη: «Ήταν ένα απρόσμενο μετάλλιο»
Η Άννα Ντουντουνάκη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Γλασκώβης και στις δηλώσεις της τόνισε ότι ήταν ένα απρόσμενο γεγονός.
Spotlight
-
Τους ιδιώτες γιατρούς που δεν θα βοηθήσουν το ΕΣΥ τιμωρεί το υπ. Υγείας - Τέλος η ηλεκτρονική συνταγογράφηση
-
Απίστευτο επεισόδιο στον Πύργο: Αποπειράθηκε να σκοτώσει 14χρονη - Η οικογένειά της του επιτέθηκε με… σούβλα
-
«Δεν υπήρξε ένταση επί του πεδίου» στην Κάσο – Ρίχνουν τους τόνους Ελλάδα και Τουρκία
-
«Μισός Αιώνας Μεταπολίτευση» - Άρθρο του Αλέξη Τσίπρα
Με δυσκολία μπορούσε να συγκρατήσει τα συναισθήματά της η Άννα Ντουντουνάκη, μετά το απρόσμενο (όπως το χαρακτήρισε η ίδια) χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στα 100μ. πεταλούδα, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25άρας πισίνας της Γλασκώβης.
Η 24χρονη αθλήτρια του ΠΑΟΚ έγινε η πρώτη Ελληνίδα που κατακτά μετάλλιο στην μικρή πισίνα και μόλις η δεύτερη, μετά τη Νέρι Νιαγκουάρα, που ανεβαίνει στο βάθρο μεγάλης διοργάνωσης.
«Είπα στον εαυτό μου να μπω στην κούρσα όσο πιο γρήγορα μπορώ και… βλέπουμε», δήλωσε στη μικτή ζώνη η Ντουντουνάκη, εξηγώντας πώς κατάφερε να κάνει τόσο γρήγορο πρώτο 50άρι (γύρισε πρώτη σε 26.11).
«Αποδείχθηκε αρκετό για να πάρω ένα απρόσμενο μετάλλιο… και τώρα κλαίω από χαρά», συμπλήρωσε η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, η οποία πέτυχε έξι πανελλήνια ρεκόρ στη Γλασκώβη σε έξι κούρσες (τρεις στα 50μ. και τρεις στα 100μ.)!
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις