![Ολυμπιακός Β’-Ανατόλια 74-62](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/12/4989888.jpg)
Ολυμπιακός Β’-Ανατόλια 74-62
Με τον καλύτερο τρόπο απάντησε η αναπτυξιακή ομάδα των Ερυθρόλευκων για τον πρόωρο αποκλεισμό της από το Κύπελλο. Κορυφαίος ο Μελισσαράτος με 17 πόντους.
Spotlight
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
Η προειδοποίηση στον Τζον Κένεντι Τζούνιορ πριν την τραγωδία
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Η αρχή της σεζόν την βρήκε να αποκλείεται από το Ανατόλια στο Κύπελλο στο βοηθητικό γήπεδο του ΣΕΦ. Η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού, έδωσε την καλύτερη απάντηση τρεις μήνες μετά, επικρατώντας της αντίστοιχης της Θεσσαλονίκης με σκορ 74-62 για την 12η αγωνιστική της Α2 Ανδρών.
Οι παίκτες του Δημήτρη Τσαλδάρη έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ τους 42-26 και έφτασε στο τρίτο δεκάλεπτο να προηγούνται ακόμα και με 29 πόντους (59-30 με τρίποντο του Νοέα).
Το Ανατόλια έδειξε την γνωστή του σκληράδα, σε μία ομάδα που βασίζεται σε παίκτες με τεράστια εμπειρία σε αυτές τις κατηγορίες. Οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα επιμέρους 29-10, γυρίζοντας ουσιαστικά την αναμέτρηση και γεμίζοντας με επιπλέον πίεση τον Ολυμπιακό Β’ Τράπεζα Πειραιώς, ο οποίος προερχόταν απο την ήττα στην Καρδίτσα.
Τζόλος και Πετρόπουλος έδωσαν την λύση για τον Τσαλδάρη, έστειλαν το ματς στο 74-62, δίνοντας τη νίκη στην αναπτυξιακή ομάδα των Ερυθρόλευκων.
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 42-26, 61-39, 74-62
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις