![Παναθηναϊκός- Ρέθυμνο 96-74 (pics)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/12/4990903.jpg)
Παναθηναϊκός- Ρέθυμνο 96-74 (pics)
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο... ρελαντί του Ρεθύμνου με σκορ 96-74 και επέστρεψε στις νίκες στην Basket League μετά την ήττα στο Περιστέρι. Aκολουθεί η κρίσιμη αναμέτρηση με την Ρεάλ Μαδρίτης στο ΟΑΚΑ για τους «πράσινους» (26/12).
Spotlight
-
Καναδός υπήκοος έκανε επίθεση με μαχαίρι στο Ισραήλ - Τον σκότωσαν οι δυνάμεις ασφαλείας
-
Πήρε προθεσμία το ζευγάρι για τον θάνατο του 64χρονου στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας
-
Σκότωσε αδέσποτη γάτα επειδή μπήκε στην αυλή του - Συνελήφθη και θα πληρώσει και πρόστιμο 30.000 ευρώ
-
Αυτός είναι ο λόγος που δεν πρέπει να πίνετε νερό από τη βρύση του μπάνιου
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο… ρελαντί του Ρεθύμνου με σκορ 96-74 και επέστρεψε στις νίκες στην Basket League μετά την ήττα στο Περιστέρι. Aκολουθεί η κρίσιμη αναμέτρηση με την Ρεάλ Μαδρίτης στο ΟΑΚΑ για τους «πράσινους» (26/12).
Η ομάδα του Ρικ Πιτίνο διεύρυνε το σερί της στο 11-1, ενώ το Ρέθυμνο συνεχίζει στο 4-8.
Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Γιώργος Παπαγιάννης με 18 πόντους, ενώ διψήφιοι ήταν και οι Γουάιλι (12 π.), Νικ Καλάθης (11 π.) και Ρίον Μπράουν (10 π.).
Για τους φιλοξενούμενους δεν αρκούσε ο Φράνκαμπ με τους 17 πόντους που σημείωσε.
Ο Γιώργος Βόβορας, που κλήθηκε να καθοδηγήσει ως head coach μετά την απουσία του Ρικ Πιτίνο στην Αμερική, δεν είχε στη διάθεσή του τους Ιωάννη Παπαπέτρου και Τζίμερ Φριντέτ, αλλά έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες με μειωμένο χρόνο συμμετοχής, όπως στον Ρίον Μπράουν, αλλά και στον πιτσιρικά Περσίδη.
Τα δεκάλεπτα: 29-18, 50-37, 69-55, 96-74
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις