Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Ρεάλ Μαδρίτης το εντός έδρας παιχνίδι με την Ανδόρα για την ACB, με την ομάδα του Πάμπλο Λάσο λίγες ημέρες πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, να επικρατεί εύκολα της αντιπάλου της με 91-60.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τόμπκινς, ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Εξαιρετικός ήταν επίσης ο Ταβάρες, με τον θηριώδη άσο της ισπανικής ομάδας να έχει 11 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Οι Μαδριλένοι μπήκαν από την αρχή δυνατά και έκλεισαν το πρώτο 10άλεπτο στο +12 (24-12), ενώ στη δεύτερη περίοδο δέχθηκαν μόλις 2 πόντους από την Ανδόρρα, γεγονός που τους βοήθησε να ανοίξουν τη διαφορά στους 36 πόντους (50-14).

Το ίδιο έργο συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με το 91-60 να αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του αγώνα, αλλά και τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Αυτή ήταν η 12η νίκη της Ρεάλ σε 14 αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 50-14, 70-37, 91-60