![Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-3](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/01/ENtNm-LX0AAZpEa.jpg)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-3
Η Σίτι επικράτησε στο ντέρμπι του Μάντσεστερ της Γιουνάιτεντ με 3-1 και πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Carabao Cup.
Spotlight
-
Σοκ με 24χρονη influencer που πέθανε από το πολύ φαγητό – Επί 10 ώρες έτρωγε σε ζωντανή μετάδοση
-
«Σταμάτησα να θαυμάσω τα ροζ σύννεφα» - Μήπως το κλειδί της ευτυχίας βρίσκεται στο... πολύ πρωινό ξύπνημα;
-
Jerry Jones: Ο ιδιοκτήτης των Dallas Cowboys με γιοτ 210 εκ. ευρώ στη Μύκονο
-
Στο τραπέζι σενάριο μικρής παράτασης για τις φορολογικές δηλώσεις
Σε διαδικαστικό χαρακτήρα μετέτρεψε την ρεβάνς του Έτιχαντ η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε δια περιπάτου της μισητής συμπολίτισσας Γιουνάιτεντ με 3-1 στο Όλντ Τράφορντ.
Ο Πεπ Γκουαρδιόλα κατέβασε στον αγωνιστικό χώρο μιας άκρως ανταγωνιστική ομάδα, δείχνοντας ότι σκοπεύει στην κατάκτηση του Carabao Cup για τρίτη συνεχή χρονιά.
Οι Πολίτες δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Κόκκινους Διάβολους στο πρώτο ημίχρονο, σημείωσαν τρία γκολ με τους Μπερνάντο Σίλβα, Μαχρέζ αλλά και το αυτογκόλ του Περέιρα, ενώ αν ο Στέρλινγκ ήταν πιο προσεκτικός στο τελείωμα, το σκορ του πρώτου ημιχρόνου θα ήταν ακόμα μεγαλύτερο.
Οι Πρωταθλητές Αγγλίας άνοιξαν το σκορ στο 17΄ με τον κεραυνό του Μπερνάντο Σίλβα, με τον Πορτογάλο άσο να δίνει την ασίστ στον Μαχρέζ στο 33′, ο οποίος πέρασε και τον Ντε Χέα για το 2-0, ενώ ενώ το 0-3 έγινε στο 38′ με αυτογκόλ του Αντρέας Περέιρα έπειτα από τρομερή ντρίμπλα και σουτ του Ντε Μπρόινε στην κόντρα.
Η Γιουνάιτεντ απλά μείωσε σε 3-1 με τον Ράσφορντ στο 70′.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις