![Η εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο Γκόλντεν Στέιτ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/01/gi-1.jpg)
Η εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο Γκόλντεν Στέιτ
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν καθοριστικός στη νίκη των Μιλγουόκι Μπακς απέναντι στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς με σκορ 107-98 σημειώνοντας 30 πόντους, εκ των οποίων τους 15 στην τέταρτη περίοδο.
Spotlight
-
Ποιες ευρωπαϊκές χώρες είναι οι φθηνότερες και οι ακριβότερες στα διαμερίσματα
-
Έλον Μασκ: «Ο ιός της woke κουλτούρας σκότωσε τον γιο μου»
-
Οι Maneskin βραβεύτηκαν για τη σαρωτική επιτυχία τους στην Ελλάδα
-
Τους ιδιώτες γιατρούς που δεν θα βοηθήσουν το ΕΣΥ τιμωρεί το υπ. Υγείας - Τέλος η ηλεκτρονική συνταγογράφηση
Οι Μιλγουόκι Μπακς μπορεί να ζορίστηκαν από τους ταλαιπωρημένους φέτος Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, αλλά τελικά πήραν τη νίκη με σκορ 107-98 χάρη σε ένα σόου το Γιάννη Αντετοκούνμπο στο τέταρτο δωδεκάλεπτο.
Ο Greek Freak ήταν απολαυστικός στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα πετυχαίνοντας τους 15 από τους 30 συνολικούς του πόντους πόντους σε εκείνο το διάστημα, οδηγώντας τα ελάφια στη νίκη.
Ακόμη ο Έλληνας φόργουορντ πρόσθεσε στη στατιστική του 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο, πραγματοποιώντας ακόμα ένα νταμπλ-νταμπλ σε άλλη μία γεμάτη εμφάνιση από τον MVP της λίγκας.
Έτσι οι Μπακς διατηρούν την πρώτη θέση στην Ανατολική Περιφέρεια, ενώ φυσικά διαθέτουν και το καλύτερο ρεκόρ σε ολόκληρο το NBA με 33-6.
The best from @Giannis_An34:
30 PTS | 13 REB | 4 AST | 1 STL pic.twitter.com/1TXo5cUoOD
— Milwaukee Bucks (@Bucks) January 9, 2020
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις