Το ΜέΡΑ25 έκοψε την πίτα του σε online σύνδεση με τα κομματικά του γραφεία
Η αισιοδοξία ότι «το 2020 είναι η χρονιά που το ΜέΡΑ25 απλώνει βαθύτερα τις ρίζες του σε όλη την Ελλάδα, με την ενεργοποίηση των τοπικών οργανώσεων που θα οδηγήσουν στο Πρώτο Διαβουλευτικό Συνέδριο του κόμματος», εκφράστηκε κατά τη σημερινή κοπή της πίτας του κόμματος.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Η αισιοδοξία ότι «το 2020 είναι η χρονιά που το ΜέΡΑ25 απλώνει βαθύτερα τις ρίζες του σε όλη την Ελλάδα, με την ενεργοποίηση των τοπικών οργανώσεων που θα οδηγήσουν στο Πρώτο Διαβουλευτικό Συνέδριο του κόμματος», εκφράστηκε κατά τη σημερινή κοπή της πίτας του κόμματος.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση του ΜέΡΑ25, συντονισμένα και σε ζωντανή σύνδεση μεταξύ τους, τα γραφεία του κόμματος σε όλη την Ελλάδα έκοψαν την πίτα τους παρουσία μελών και βουλευτών του κόμματος. Από τη Θεσσαλονίκη μέχρι την Κρήτη και με ενδιάμεσους σταθμούς την Αθήνα και την Πάτρα, το ΜέΡΑ25 ξεκίνησε συμβολικά τη χρονιά του με το ίδιο πνεύμα που οδήγησε στη δημιουργία του DiEM25: «όλοι μαζί ενωμένοι, μπορούμε να καταφέρουμε πολλά».
Στην ανακοίνωση προστίθεται ότι τα κομμάτια της πίτας εμπεριείχαν και πολιτικούς συμβολισμούς. Το κομμάτι για τη «Ζωή πάνω στη γη» σηματοδοτούσε τη δέσμευση να αποτραπεί μια περιβαλλοντική δυστοπία, ενώ η πάλη για ένα καλύτερο μέλλον αποτυπώθηκε στο κομμάτι «για τα παιδιά που έρχονται, για τα παιδιά που φεύγουν». Τέλος, ένα κομμάτι αντιστοιχούσε «στον διωκόμενο συνοδοιπόρο του DiEM25 Τζουλιάν Ασάντζ».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις