![Το φλουρί της Τράπεζας της Ελλάδος](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/01/1-926.jpg)
Το φλουρί της Τράπεζας της Ελλάδος
Πίτα, πρωτοχρονιάτικη ή τέλος πάντων βασιλόπιτα έκοψε και ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδος, Γιάννης Στουρνάρας, για τους εργαζομένους στην κεντρική τράπεζα
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Πίτα, πρωτοχρονιάτικη ή τέλος πάντων βασιλόπιτα έκοψε και ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδος, Γιάννης Στουρνάρας, για τους εργαζομένους στην κεντρική τράπεζα.
Σύμφωνα με τον «Βηματοδότη», υπήρχαν έξι συνολικά φλουριά, τα οποία δεν γνωρίζω ποιοι τα κέρδισαν, αλλά έμαθα πως κανένας από το γραφείο του κ. Στουρνάρα δεν κέρδισε το φλουρί.
Και εάν έχετε απορία τι ήταν το φλουρί της Τράπεζας της Ελλάδος και με τι συνοδευόταν, σας πληροφορώ πως ήταν ένα αναμνηστικό νόμισμα της Τράπεζας της Ελλάδος. Δηλαδή ένα νόμισμα συλλεκτικό και τίποτε άλλο.
Πάντως ρώτησα γιατί γίνεται αυτό και δεν δίνεται κάποιο μπόνους και η απάντηση που έλαβα ήταν «έτσι βρήκαμε αυτό το έθιμο με το αναμνηστικό-συλλεκτικό νόμισμα».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις