![ΝΟΒ – Ολυμπιακός 8-16](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/02/5024766.jpg)
ΝΟΒ – Ολυμπιακός 8-16
Οι Ερυθρόλευκες επικράτησαν εύκολα με 16-8 της Βουλιαγμένης στον Λαιμό – Παίζουν ξανά οι δύο ομάδες το Σάββατο για τον 1ο προημιτελικό της Ευρωλίγκας.
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Τα Γλυπτά του Παρθενώνα, ο Στάρμερ και η Ελλάδα
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια απέναντι στη Βουλιαγμένη πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της Β’ φάσης της Α1 γυναικών.
Οι Ερυθρόλευκες επικράτησαν στον Λαιμό με 16-8 της Βουλιαγμένης, αποδεικνύοντας με τον πλέον περίτρανο τρόπο ότι φέτος είναι κλάσεις ανώτερες από τις αντιπάλους τους.
Με τη νίκη που πέτυχαν στον Λαιμό οι παίκτριες του Χάρη Παυλίδη εξασφάλισαν ότι θα μπουν με πλεονέκτημα 6 βαθμών στη Γ’ φάση της διοργάνωσης.
Μια επιβλητική νίκη για τα κορίτσια του Ολυμπιακού, ενώ οι δύο ομάδες το Σάββατο θα αναμετρηθούν ξανά, αυτή τη φορά για τον 1ο προημιτελικό της Ευρωλίγκας, ένα παιχνίδι το οποίο θα διεξαχθεί στο Κολυμβητήριο Χαλανδρίου.
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 8-16 (3-3, 1-3, 3-5, 1-5)
ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κοτσιώνη, Πρωτοπαπά 2, Καϊάφα, Ελληνιάδη, Γιαννοπούλου 1, Ξενάκη 2, Νίνου Ειρ. 1, Πάτρα 2, Κώτσια, Διαμαντοπούλου Β., Κοντονή, Ρακιντζή, Μαυρωτά Λ., Τσιμάρα, Μουστακαρία
Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλους Χ., Πλευρίτου Ελ., Μπενέκου 1, Ελευθεριάδου 2, Κρίστμας 2, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 1, Κανετίδου, Δούλη, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά 5, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Φουντωτού 1, Σιούτη
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις