![Μπέζος στο MEGA : Ο Βουτσάς αγαπούσε τη ζωή περισσότερο από την τέχνη](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/02/f4d8ce_mpezos.jpg)
Μπέζος στο MEGA : Ο Βουτσάς αγαπούσε τη ζωή περισσότερο από την τέχνη
Για την απώλεια του μεγάλου πρωταγωνιστή του ελληνικού θεάτρου και της μικρής και της μεγάλης οθόνης, Κώστα Βουτσά, μίλησε στην εκπομπή «Κοινωνία Ώρα MEGA», ο ηθοποιός, Γιάννης Μπέζος
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Για την απώλεια του μεγάλου πρωταγωνιστή του ελληνικού θεάτρου και της μικρής και της μεγάλης οθόνης, Κώστα Βουτσά, μίλησε στην εκπομπή «Κοινωνία Ώρα MEGA», ο ηθοποιός, Γιάννης Μπέζος.
«Λαϊκό» χαρακτήρισε το σπουδαίο ηθοποιό ο κ. Μπέζος εξηγώντας πως «λαϊκές είναι οι πράξεις μας, που μας θυμίζουν κάτι από το παρελθόν, τη ζωή και τον περίγυρο».
«Βλέποντας την αύρα και την τρομακτική λάμψη που διέθετε, είναι σα να χάνουμε μια εικόνα απ’ τα νιάτα μας», υποστήριξε ο ηθοποιός και συμπλήρωσε πως «η λάμψη υπάρχει στον άνθρωπο, όχι στον καλλιτέχνη».
Ακόμα, μίλησε για την αγάπη του Κώστα Βουτσά προς την ίδια τη ζωή λέγοντας πως «αγαπούσε τη ζωή πιο πολύ από την τέχνη, το είχε αποδείξει και το υπερασπιζόταν. Αποτελεί μεγάλο παράδειγμα ζωής».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις