![Πέτσας : Η σύζυγός μου έχει κοροναϊό, εξ αποστάσεως η κυβερνητική ενημέρωση](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/03/ImgSrc-60-1.jpg)
Πέτσας : Η σύζυγός μου έχει κοροναϊό, εξ αποστάσεως η κυβερνητική ενημέρωση
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας ανακοίνωσε με ανάρτηση του στο Facebook πως η σύζυγός του είναι θετική στον κοροναϊό, και αυτό θα αλλάξει τον τρόπο που ο ίδιος θα ενημερώνει τους πολιτικούς συντάκτες.
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας ανακοίνωσε με ανάρτηση του στο Facebook πως η σύζυγός του είναι θετική στον κοροναϊό, και αυτό θα αλλάξει τον τρόπο που ο ίδιος θα ενημερώνει τους πολιτικούς συντάκτες.
Όπως έγραψε σε ανάρτησή του στο facebook: «Η σύζυγός μου εμφάνισε ύποπτα συμπτώματα και θεωρήσαμε σκόπιμο να εξεταστούμε και οι δυο για τον κοροναϊό (COVID-19).
Το Ινστιτούτο Παστέρ απεφάνθη προ ολίγου ότι εγώ είμαι αρνητικός, αλλά η σύζυγός μου είναι θετική στον #covid_19.
Εγώ και τα παιδιά δεν έχουμε κανένα σύμπτωμα, ενώ η σύζυγός μου είναι καλά και παραμένει απομονωμένη από την υπόλοιπη οικογένεια. #Μένουμε_σπίτι λοιπόν τις επόμενες ημέρες.
Θα συνεχίσω την ενημέρωση των πολιτικών συντακτών, τις εμφανίσεις μου και τα υπόλοιπα καθήκοντά μου εξ’ αποστάσεως, τηλεφωνικά ή/και με ηλεκτρονικό τρόπο.
Θα αντιμετωπίσουμε όλοι τον #covid_19 ακολουθώντας τις συμβουλές των ειδικών και λαμβάνοντας όλα τα μέτρα ατομικής υγιεινής και προστασίας».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις