![Eνα ρετρό «πεντακοσαράκι» φτιαγμένο με 960 κυβάκια](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/03/lego-fiat-500.jpg)
Eνα ρετρό «πεντακοσαράκι» φτιαγμένο με 960 κυβάκια
Γεύση από «dolce vita» μπορούν να πάρουν όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν το θρυλικό «πεντακοσαράκι» φτιαγμένο από κυβάκια που προτείνει η γνωστή δανέζικη εταιρεία παιχνιδιών
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Γεύση από «dolce vita» μπορούν να πάρουν όσοι όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν το θρυλικό «πεντακοσαράκι» της Fiat από κυβάκια που προτείνει η γνωστή δανέζικη εταιρεία παιχνιδιών.
Το μικρό μοντελάκι του εμβληματικού Fiat 500F της δεκαετίας του 1960 έρχεται με εντυπωσιακά χαρακτηριστικά: σχάρα για μπαγκάζια και βαλίτσα (εποχής), εσωτερικό με εκπληκτική λεπτομέρεια, οροφή, πόρτες, κουκούλα και πίσω καπό που ανοίγουν.
Επιπλέον, αναδιπλούμενο καβαλέτο με ζωγραφιά – προφανώς από ζωγράφο δρόμου – στην οποία το «πεντακοσαράκι» φιγουράρει μπροστά από το φημισμένο Κολοσσαίο της Ρώμης.
Οι διαστάσεις του είναι 11 εκατοστά ύψος, 24 εκατοστά μήκος και 11 εκατοστά πλάτος και συναρμολογείται με 960 κυβάκια LEGO.
Πλέον μπορούμε να κινηθούμε με ιταλικό στυλ των μέσων του προηγούμενου αιώνα: να ανοίξουμε το πίσω καπό για να χαζέψουμε τον αερόψυκτο κινητήρα ή να ρολάρουμε πίσω την κουκούλα της οροφής για να απολαύσουμε τον αέρα της ιταλικής υπαίθρου.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις