![Το συγκινητικό «αντίο» του Σωτήρη Τσιόδρα στον Μανώλη Γλέζο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/03/γλεζος.jpg)
Το συγκινητικό «αντίο» του Σωτήρη Τσιόδρα στον Μανώλη Γλέζο
«Με το κατέβασμα της σβάστιγκας από την Ακρόπολη, έδωσε το μήνυμα του αγώνα για την ελευθερία σε όλη την σκλαβωμένη Ευρώπη»
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Η Βιέννη έγινε πεδίο μάχης συμμοριών Σύριων και Τσετσένων
Το δικό του ξεχωριστό «αντίο» στον Μανώλη Γλέζο, ο οποίος έφυγε από τη ζωή σήμερα, Δευτέρα, είπε ο εκπρόσωπος του υπουργείου Υγείας για τον κοροναϊό, Σωτήρης Τσιόδρας.
Κατά τη διάρκεια της σημερινής ενημέρωσης ο κ. Τσιόδρας, έκλεισε την αρχική του τοποθέτηση με μια ιδιαίτερη αναφορά στον μεγάλο αγωνιστή της Αριστεράς, Μανώλη Γλέζο.
«Τελειώνοντας θέλω να απευθύνω και εγώ σήμερα με όλους τους Έλληνες τον χαιρετισμό στον άνθρωπο, που ήταν ο πρώτος ήρωας της Εθνικής Αντίστασης» είπε.
Στη συνέχεια συμπλήρωσε πως ο Μανώλης Γλέζος, με το κατέβασμα της σβάστιγκας από την Ακρόπολη, έδωσε το μήνυμα του αγώνα για την ελευθερία σε όλη την σκλαβωμένη Ευρώπη.
«Δεν θα ξεχάσω την ειλικρινή συζήτηση που είχα μαζί του πριν από μερικά χρόνια, σε μια εντελώς τυχαία αλλά ευεργετική για εμένα συνάντηση» πρόσθεσε ο γνωστός λοιμωξιολόγος.
Τέλος, ο κ. Τσιόδρας, έστειλε το μήνυμα πως και εμείς τώρα πρέπει να αντιμετωπίσουμε ηρωικά αυτή την πάλη με τον αόρατο εχθρό.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις