![Εθελοντική αιμοδοσία στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/04/Ethelontiki-aimodosia-e1586515158906.jpg)
Εθελοντική αιμοδοσία στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας
Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Απριλίου από τις 09:00 έως 14:00
Spotlight
-
Ούσα Βανς - Η Ινδοαμερικανίδα δικηγόρος έσπασε το καλούπι των «γυναικών περί τον Τραμπ»
-
Κτηματολόγιο: Πάνω από 400 επιθέσεις σε 5 μέρες, λέει το υπουργείο – «Σουρωτήρι για τους χάκερ», τονίζει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Εκατοντάδες ρατσιστικές ονομασίες φυτών αλλάζουν έπειτα από ιστορική ψηφοφορία
-
Τέλος η συνεργασία του ΟΠΕΚΑ με την εταιρεία που διέθετε τα σχολικά γεύματα στη Λαμία
Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Απριλίου από τις 09:00 έως 14:00 θα πραγματοποιηθεί στο Σ.Ε.Φ., η εθελοντική αιμοδοσία, για την αντιμετώπιση των αυξημένων αναγκών σε αίμα, λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού.
Το Σ.Ε.Φ. παίρνει τη «σκυτάλη» για τη διοργάνωση της συγκεκριμένης δράσης, η οποία αποτελεί πρωτοβουλία της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, σε συνεργασία με το Υπουργείο Υγείας. Με αρωγούς στην προσπάθεια αυτή και τους Δήμους Πειραιά, Νίκαιας Ρέντη, Κορυδαλλού, Κερατσινίου-Δραπετσώνας, Περάματος, Σαλαμίνας, Νέας Σμύρνης, Καλλιθέας, Μοσχάτου – Ταύρου, Αιγάλεω, Χαϊδαρίου, Π. Φαλήρου και Γλυφάδας. Άλλωστε, η αυξημένη ανάγκη για αίμα, η οποία γίνεται ακόμα πιο επιτακτική σ’ αυτόν τον αγώνα ενάντια στον κορωνοϊό, εντάχθηκε ως προτεραιότητα στη θεματολογία της διαδικτυακής καμπάνιας «Ζήσε Αθλητικά» του Υφυπουργείου Αθλητισμού.
Προτεραιότητα για την εντατικοποίηση δράσεων αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς της αθλητικής οικογένειας της χώρας, που αναδεικνύουν τις βασικές αξίες οι οποίες διέπουν τον αθλητισμό ως κοινωνική έκφραση. Όσοι ενδιαφέρονται και επιθυμούν, παρακαλούμε να καλέσουν στο 210-4893344 και 210-4893345 (07:30-15:00) για να προγραμματίσουν το ραντεβού τους, προκειμένου να αποφευχθεί ο συνωστισμός και η ταυτόχρονη παρουσία πολλών εθελοντών.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/04/Ethelontiki-aimodosia-1-480x600.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις