![Ακόμη… πονάει τον Σκόουλς ο τελικός του 1999](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/06/SCHOLES-768x576.jpg)
Ακόμη… πονάει τον Σκόουλς ο τελικός του 1999
Ο θρύλος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν μπορεί να ξεχάσει τη φάση με τον Ντεσάμπ, που του στέρησε τη συμμετοχή στον αξέχαστο τελικό του 1999 κόντρα στην Μπάγερν
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Χαραγμένος για πάντα στην μνήμη του Πολ Σκόουλς θα μείνει ο ημιτελικός του Champions League το 1999, ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Γιουβέντους (σ.σ. νίκησαν οι Άγγλοι στο Τορίνο με 3-2, ενώ στο πρώτο ματς είχαν παραχωρήσει ισοπαλία 1-1 στο «Ολντ Τράφορντ»).
Ήταν 21 Απριλίου και ο Αγγλος μέσος αντικαθιστά στο 68ο λεπτό τον Μπλόμκβιστ.
Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Σκόουλς έκανε ένα τάκλιν στον Ντιντιέ Ντεσάμπ, με αποτέλεσμα να δεχθεί κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή και να χάσει τον αξέχαστο τελικό, όπου οι «κόκκινοι διάβολοι» νίκησαν στα τελευταία λεπτά 2-1 και με απίστευτη ανατροπή στις καθυστερήσεις την Μπάγερν Μονάχου και κατέκτησαν το βαρύτιμο τρόπαιο.
Ο Σκόουλς θυμήθηκε ξανά εκείνη την βραδιά και, όπως φαίνεται, δεν πρόκειται ποτέ να συγχωρήσει τον νυν ομοσπονδιακό τεχνικό των «πετεινών».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις