![Έλενα Γαλύφα: «Έλαβα bullying ως γραμματέας του Δημήτρη Αβραμόπουλου»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/06/klj-1.jpg)
Έλενα Γαλύφα: «Έλαβα bullying ως γραμματέας του Δημήτρη Αβραμόπουλου»
Η Ελεονώρα Μελέτη μίλησε με την influencer, Έλενα Γαλύφα, για την περίοδο που ήταν γραμματέας του Δημήτρη Αβραμόπουλου
Spotlight
-
«Παραμύθι η ιδέα της γαλάζιας πατρίδας» - Έγιναν «Τούρκοι» οι βουλευτές της γείτονος με δηλώσεις της αντιπολίτευσης
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Το φιάσκο των ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων
-
Τι έπαθε ο σκύλος και φτερνίζεται καλοκαιριάτικα; - Τι μπορεί να φταίει;
-
Παλαιστίνιος κολυμβητής «φοράει» στο στήθος της σημαία της πατρίδας του και συγκινεί τα πλήθη
Η Ελεονώρα Μελέτη μίλησε με την influencer, Έλενα Γαλύφα, για την περίοδο που ήταν γραμματέας του Δημήτρη Αβραμόπουλου.
«Πέρασα δύσκολα, δεν πέρασα εύκολα»
«Ήταν μεγάλο σχολείο. Δεν ήμουν η γραμματέας του, ήμουν μία από τις πέντε που είχε. Πέρασα δύσκολα, δεν πέρασα εύκολα. Όταν μπήκα ήμουν η πιο νέα, υπήρχε ιεραρχία την οποία σεβόμουν.
Όταν έπιασα δουλειά την πρώτη μέρα στο γραφείο και περίμενα πως και πως να έρθει ο Υπουργός. Και όταν ήρθε τον χαιρέτησα πολύ εγκάρδια και μετά με έπιασε όλο το γραφείο και μου έλεγαν “που νομίζεις ότι βρίσκεσαι; Τι κάνεις; Ποιον νομίζεις ότι υποδέχεσαι;”.
Έλαβα ένα bullying και συνέχιζα να το έχω γιατί δεν ήμουν στα πλαίσια τα οποία ήθελαν. Από τότε που συνέβη αυτό κόλλησα πάρα πολύ άσχημα και μετά δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη. Με έπαιρνε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ. Είχα στο μυαλό μου μια αυστηρή, πατρική, πατροπαράδοτη φιγούρα, δεν μπορώ να στο εξηγήσω.
Ήμουν εφτά χρόνια εκεί και μετά που έπεσε η κυβέρνηση πήγαμε στις θέσεις που είχαμε. Εγώ ήμουν στο Υπουργείο Υγείας και μεταφέρθηκα στον ΟΚΑΝΑ. Ήταν ο χειρότερος χρόνος της ζωής μου», είπε η Έλενα Γαλύφα.
Δείτε το βίντεο
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις