![Κλωναρίδης : «Ήταν ένα όμορφο ταξίδι που θα έχω πάντα στην καρδιά μου»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/06/4532169-768x471.jpg)
Κλωναρίδης : «Ήταν ένα όμορφο ταξίδι που θα έχω πάντα στην καρδιά μου»
Ο Βίκτορ Κλωναρίδης αποχαιρέτησε την ΑΕΚ μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο instagram.
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Ο Βίκτωρας Κλωναρίδης αποχαιρέτησε την ΑΕΚ μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο instagram. Μετά από τρία χρόνια, ο 27χρονος επιθετικός θα αποχωρήσει για δεύτερη φορά από τους «κιτρινόμαυρους» με επόμενο σταθμό, τον ΑΠΟΕΛ.
Μέσα σε αυτά τα χρόνια, ο Κλωναρίδης μετράει 95 συμμετοχές, 29 γκολ και 18 ασίστ με την φανέλα της ΑΕΚ ενώ ήταν ένας εκ των πρωταγωνιστών για την κατάκτηση του πρωταθλήματος το 2018/19. Επίσης, η μετακίνησή του στον ΑΠΟΕΛ, θα είναι η τέταρτη σε ομάδα εκτός Ελλάδας μετά το πέρασμά του από τις γαλλικές Λιλ και Λενς αλλά και την βελγική Μουσκρόν.
Εντός της Ελλάδας, εκτός της ΑΕΚ, έχει αγωνιστεί και με την φανέλα του Παναθηναϊκού, με την οποία αγωνίστηκε σε 123 παιχνίδια, βρήκε 29 φορές δίχτυα και μοίρασε 18 ασίστ. Συγκεκριμένα, τα λόγια του ήταν: «Θα ήθελα να ευχαριστήσω την ΑΕΚ, τους συμπαίκτες μου και όλους τους φιλάθλους της ομάδας για την υποστήριξη σε αυτά τα τρία τελευταία χρόνια. Ήταν ένα όμορφο ταξίδι που θα έχω πάντα στην καρδιά μου. Θα είμαι για πάντα ευγνώμων για την ευκαιρία να παίξω στην ΑΕΚ. Εύχομαι στην ομάδα τα καλύτερα για το υπόλοιπο της σεζόν και είμαι σίγουρος πως θα πετύχει τους στόχους της. Ο Θεός να σας ευλογεί όλους».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις