![Παπαπέτρου : Με τέτοιους ανθρώπους στην ΚΑΕ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/07/5106743-768x512.jpg)
Παπαπέτρου : Με τέτοιους ανθρώπους στην ΚΑΕ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα
Ο Ιωάννης Παπαπέτρου μίλησε για την επόμενη μέρα του Παναθηναϊκού, τον ρόλο του ως αρχηγού, αλλά και το γεγονός ότι ουσιαστικά ανέλαβαν την ΚΑΕ οι Φραγκίσκος Αλβέρτης και Δημήτρης Διαμαντίδης.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Ο Ιωάννης Παπαπέτρου όπως ανακοινώθηκε και στη συνέντευξη Τύπου του Παναθηναϊκού για την επόμενη μέρα θα είναι ο νέος αρχηγός των πράσινων.
«Τι να πω και εγώ τώρα όταν έχουν μιλήσει αυτοί οι άνθρωποι… Χαίρομαι που θα είμαι κομμάτι αυτής της προσπάθειας. Είναι μια δύσκολη χρονιά μετά την αποχώρηση του κ. Γιαννακόπουλου. Όταν έχεις τέτοιους ανθρώπους στην ΚΑΕ, δεν έχεις να φοβηθείς ή να σκεφτείς κάτι. Θα είναι μια ωραία χρονιά. Θέλουμε να είμαστε μαχητικοί, ανταγωνιστικοί και να βγάζουμε το κλίμα της οικογένειας. Αυτό πρεσβεύει ο Παναθηναϊκός. Ανυπομονώ για τη σεζόν».
Για τον ρόλο που θα έχει φέτος: «Είναι τιμή μου που διαδέχομαι αθλητές όπως ο Φράγκι και ο Δημήτρης. Πολλοί θα είχαν αυτό το όνειρο, να βρίσκονται εδώ που είμαι εγώ. Έρχεται σε μία ιδιαίτερη και δύσκολη στιγμή. Συνεργάστηκα με μεγάλους αθλητές και αρχηγούς μέχρι σήμερα. Αυτό είναι το πρώτο μου μέλημα. Να μπορέσω να πάρω αυτό που μου εμπιστεύεται η ομάδα και να πετύχω το μάξιμουμ. Έχω αφιερώσει τη ζωή μου στο μπάσκετ, το αγαπάω. Χαίρομαι που είμαι εδώ σήμερα. Υπάρχει βάρος, αλλά η χαρά είναι μεγαλύτερη».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις