![Πρόστιμο σε πρωταθλήτρια windsurfing επειδή πήγε για προπόνηση με ισχυρούς ανέμους](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/07/70403086_10156993554697639_2582387251799392256_o-1.jpg)
Πρόστιμο σε πρωταθλήτρια windsurfing επειδή πήγε για προπόνηση με ισχυρούς ανέμους
Το λιμεναρχείο Ραφήνας επέβαλε πρόστιμο στη Σοφία Κουκουζέλη επειδή έκανε προπόνηση στην παραλία Άγιος Σπυρίδωνας Αρτέμιδας.
Spotlight
-
Οι πιο «ανοιχτοχέρηδες» τουρίστες – Ποιοι και τι αφήνουν στην Ελλάδα
-
Νέα έρευνα: Τι να τρώτε στα 50 για να αποφύγετε την κατάθλιψη αργότερα
-
Με το ψηφιακό εισιτήριο μέσω του Gov.gr Wallet η είσοδος στα γήπεδα από σήμερα
-
Παρατείνεται η πολιτική αβεβαιότητα στη Γαλλία - Μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες θα οριστεί πρωθυπουργός, λέει ο Μακρόν
Πρόστιμο στην πρωταθλήτρια windsurfing Σοφία Κουκουζέλη επέβαλε το λιμεναρχείο Ραφήνας, επειδή έκανε προπόνηση στην Αρτέμιδα ενώ έπνεαν άνεμοι 6 μποφόρ.
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με το rpn.gr, στην έκθεση βεβαίωσης παράβασης αναφέρεται πως έκανε χρήση ιστιοσανίδας στην παραλία Άγιος Σπυρίδωνας Αρτέμιδας ενώ επικρατούσαν δυσμενείς καιρικές συνθήκες και άνεμοι άνω των 6 μποφόρ.
Το πρόστιμο δημοσιοποίησε η Σοφία Κουκουζέλη σε ανάρτηση στο Facebook, σημειώνοντας μεταξύ άλλων πως δεν έχει αλλάξει κάτι από τον νόμο του 2018 και πως «πάνω από τα 6 μποφόρ δεν επιτρέπεται windsurf ή kite, πάνω από τα 5 μποφόρ το SUP».
«Με αφορμή το «ραβασάκι» που παρέλαβα σήμερα από το λιμενικό και την επίσκεψή μου στο λιμεναρχείο, να ενημερώσω όσους αναρωτιούνται εάν έχει αλλάξει κάτι στο νόμο πως δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα. Ισχύει ότι ψηφίστηκε το 2017/2018: πάνω από τα 6 μποφόρ δεν επιτρέπεται windsurf ή kite, πάνω από τα 5 μποφόρ το SUP. Μοναδικό έγκυρο προγνωστικό σύστημα η ΕΜΥ. Δεν έχει σημασία εάν η πρόγνωση δε βγει, αν δίνει 6 στάμπα φορτώνετε», ανέφερε η ίδια.
Ολόκληρο το μήνυμα της Σοφίας Κουκουζέλη:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις