![Κυριακάτικη δράση καθαριότητας του Δήμου Αθηναίων στα Σεπόλια](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/07/1-274-e1594563613844.jpg)
Κυριακάτικη δράση καθαριότητας του Δήμου Αθηναίων στα Σεπόλια
Συνεχίστηκαν και σήμερα οι κυριακάτικες δράσεις καθαριότητας του δήμου Αθηναίων, στο πλαίσιο του οργανωμένου σχεδιασμού της Διεύθυνσης Καθαριότητας, που απλώνεται από το κέντρο μέχρι και τα όρια της πόλης
Spotlight
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
-
Οι συγκλίσεις του προοδευτικού χώρου από το 1963 έως σήμερα
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Γιατί η Αθηνά Ωνάση δεν έρχεται ποτέ στην Ελλάδα
Συνεχίστηκαν και σήμερα οι κυριακάτικες δράσεις καθαριότητας του δήμου Αθηναίων, στο πλαίσιο του οργανωμένου σχεδιασμού της Διεύθυνσης Καθαριότητας, που απλώνεται από το κέντρο μέχρι και τα όρια της πόλης, και στις 129 γειτονιές της.
Αυτή τη φορά η συντονισμένη επιχείρηση καθαριότητας επικεντρώθηκε στα Σεπόλια, σε δρόμους και πεζοδρόμια της 4ης Δημοτικής Κοινότητας, που από πολύ νωρίς το πρωί σκουπίστηκαν σχολαστικά, καθαρίστηκαν κι απολυμάνθηκαν για να παραδοθούν σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε κατοίκους και επισκέπτες της περιοχής.
«Κάθε εβδομάδα, η Κυριακή της καθαριότητας κλείνει έναν κύκλο και ανοίγει έναν καινούργιο. Έχει γίνει θεσμός και σηματοδοτεί την αδιάκοπη προσπάθεια να είναι ολόκληρη η πόλη καθαρή, από τον μικρότερο δρόμο μέχρι τη μεγαλύτερη πλατεία της. Κυριακή της καθαριότητας στα Σεπόλια» ήταν το σχόλιο του δημάρχου Αθηναίων, Κώστα Μπακογιάννη, με ανάρτησή του στο Facebook.
Η ανάρτηση του Κώστα Μπακογιάννη:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις