![Πόλος έλξης και φέτος η Επίδαυρος - Ο δήμαρχος στο MEGA](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/08/epidayros1.jpg)
Πόλος έλξης και φέτος η Επίδαυρος – Ο δήμαρχος στο MEGA
Σε σύνδεση με την εκπομπή «Κοινωνία Ώρα MEGA», ο δήμαρχος κ. Τάσος Χρόνης μιλά για τις διαδρομές που μπορεί κάποιος να ανακαλύψει γύρω από το θέατρο και τον αρχαιολογικό χώρο
Spotlight
-
Σκότωσε τη γυναίκα του, τα παιδιά και τα ανίψια του μετά το πάρτι γενεθλίων - Οι ανατριχιαστικές τελευταίες ώρες
-
Τα ψεύτικα δάκρυα της Μέγκαν Μαρκλ
-
Γαμπρός το έφτασε σε... άλλο επίπεδο - Η έκπληξη στη νύφη την ημέρα του γάμου τους (βίντεο)
-
Ισραηλινές αεροπορικές επιδρομές στην Υεμένη αφήνουν πίσω τους τουλάχιστον 3 νεκρούς και δεκάδες τραυματίες
Πόλος έλξης για επισκέπτες και τουρίστες είναι και φέτος η Επίδαυρος, όπου εκτός από το Αρχαίο Θέατρο υπάρχουν πολλές ομορφιές και ένα σκηνικό ιδιαίτερου κάλλους.
Σε σύνδεση με την εκπομπή «Κοινωνία Ώρα MEGA», ο δήμαρχος κ. Τάσος Χρόνης μιλά για τις διαδρομές που μπορεί κάποιος να ανακαλύψει γύρω από το θέατρο και τον αρχαιολογικό χώρο.
Το Λιγουριό, η Νέα Επίδαυρος και οι παραλίες της περιοχής συμπληρώνουν το μαγευτικό σκηνικό. Μεγάλη είναι η πληρότητα στα καταλύματα.
Λόγω των περιοριστικών μέτρων για τον κορωνοϊό, υπήρξαν δυσκολίες ως προς τη διοργάνωση του Φεστιβάλ. «Παρόλα αυτά άφησε μια «γλυκιά γεύση» ως προς τον κόσμο που ήρθε αλλά και ως προς τις παραστάσεις», λέει ο κ. Χρόνης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις