![Στέφανος Τσιτσιπάς : Πρωταγωνιστής σε νέο σποτ της καμπάνιας «Μένουμε Ασφαλείς»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/08/Capture-44-1.jpg)
Στέφανος Τσιτσιπάς : Πρωταγωνιστής σε νέο σποτ της καμπάνιας «Μένουμε Ασφαλείς»
«Όσοι αγαπάμε μπορεί να είναι πιο ευάλωτοι από εμάς» τονίζει ο έλληνας πρωταθλητής Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος πρωταγωνιστεί σε νέο σποτ της καμπάνιας «Μένουμε Ασφαλείς»
Spotlight
-
Έγινε πιο δημοφιλής ο Ντόναλντ Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας;
-
Αποκαλύφθηκε το πρόσωπο του «σκληρότερου ανθρώπου» της ιστορίας – Ποιος είναι
-
«Κύμα» κορονοϊού και εκδρομέων πάνε... διακοπές μαζί - Υποχώρηση κρουσμάτων στην Αττική, άνοδος στην επαρχία
-
ΣΥΡΙΖΑ για Δραγασάκη: Η Αριστερά είναι τρόπος ζωής, όχι κοινοτοπίες και μεγαλοστομίες
Ο κορυφαίος έλληνας τενίστας Στέφανος Τσιτσιπάς είναι ο νέος πρωταγωνιστής της καμπάνιας «Μένουμε Ασφαλείς», στην προσπάθεια που γίνεται ώστε να ευαισθητοποιηθούν οι νέοι γύρω από την έκρηξη «κρουσμάτων» κοροναϊού, που σημειώνεται στη χώρα μας τα τελευταία 24ωρα.
Με ένα βίντεο διάρκειας 38 δευτερολέπτων, που ανάρτησε στα social media, ο Στέφανος Τσιτσιπάς καλεί τους Έλληνες, και ιδιαίτερα τους νέους, να τηρούν τα μέτρα προστασίας κατά της διάδοσης του κοροναϊού.
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τονίζει ότι «κανένα βήμα δεν είναι πραγματικά ανέμελο αυτό το καλοκαίρι» και καλεί όλους να αγκαλιάσουν τα μέτρα προστασίας.
Στο εν λόγω βίντεο ο έλληνας τενίστας αναφέρει χαρακτηριστικά:
«Κανένα μας βήμα δεν είναι πραγματικά ανέμελο αυτό το καλοκαίρι. Γιατί, επιστρέφοντας από τις διακοπές μας, κάθε βήμα δικό σου, δικό μου, κάθε νέου, μας φέρνει πιο κοντά στους γονείς μας και στους παππούδες μας.
Όσοι αγαπάμε μπορεί να είναι πιο ευάλωτοι από εμάς στον κορωνοϊό. Γι’ αυτό αγκάλιασε τα μέτρα προστασίας, αγκάλιασε την υπευθυνότητα σε κάθε σου βήμα. Για να μπορέσουμε σύντομα να αγκαλιάσουμε ξανά όσους αγαπάμε, όπως παλιά» είναι τα λόγια του έλληνα τενίστα στο βίντεο, που κλείνει με το μότο «Μοιραζόμαστε αναμνήσεις, όχι τον ιό».
Ο ίδιος ο έλληνας πρωταθλητής μοιράστηκε το νέο βίντεο με τους διαδικτυακούς του φίλους, δημοσιεύοντας το στους προσωπικούς του λογαριασμούς στα social media.
Όσοι αγαπάμε μπορεί να είναι πιο ευάλωτοι από εμάς στον κορωνοϊό. Γι' αυτό αγκάλιασε τα μέτρα προστασίας. Για να μπορέσουμε σύντομα να αγκαλιάσουμε ξανά όσους αγαπάμε, όπως παλιά.@govgr pic.twitter.com/0Zl6YJ65yD
— Stefanos Tsitsipas (@StefTsitsipas) August 17, 2020
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις