![Βάσεις 2020 : Ο «έπαινος» Μητσοτάκη στους επιτυχόντες των πανελλαδικών](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/08/-2-e1598619839323.jpeg)
Βάσεις 2020 : Ο «έπαινος» Μητσοτάκη στους επιτυχόντες των πανελλαδικών
Τον έπαινο, φέτος, τον δικαιούνται όλα τα Ελληνόπουλα, καθώς η μισή χρονιά κύλησε μέσα σε πρωτοφανείς συνθήκες, λόγω της πανδημίας, αναφέρει σε συγχαρητήριο μήνυμα προς τους επιτυχόντες των Πανελλαδικών εξετάσεων ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Η αγορά ζητά παράταση στις φορολογικές δηλώσεις - Τι λένε Χατζηθεοδοσίου, Πόλυγγερ και Καββαθάς
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Τον έπαινο, φέτος, τον δικαιούνται όλα τα Ελληνόπουλα, καθώς η μισή χρονιά κύλησε μέσα σε πρωτοφανείς συνθήκες, λόγω της πανδημίας, αναφέρει σε συγχαρητήριο μήνυμα προς τους επιτυχόντες των Πανελλαδικών εξετάσεων ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης.
Το ταξίδι και η πυξίδα
Συγκεκριμένα σε ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook ο κ. Μητσοτάκης τονίζει:
«Συγχαίρω τους νέους και τις νέες μας, που απ’ τις σχολικές αίθουσες θα αναζητήσουν τώρα στα αμφιθέατρα των Πανεπιστημίων τη γνώση και τα εφόδια για το μέλλον τους. Πανεπιστήμια που για ένα, σύντομο ελπίζουμε, διάστημα θα λειτουργούν με τους όρους που επιβάλλει η αντιμετώπιση της υγειονομικής κρίσης.
Και καλώ όσους δεν τα κατάφεραν, να μετατρέψουν την προσωρινή απογοήτευση σε μόνιμη προσήλωση και επιμονή στους στόχους τους. Από κανένα ταξίδι δεν λείπουν τα κύματα. Η πυξίδα, όμως, πρέπει να είναι πάντα στραμμένη στην τελική επιτυχία.
Τον έπαινο, φέτος, τον δικαιούνται όλα τα Ελληνόπουλα, καθώς η μισή χρονιά κύλησε μέσα σε πρωτοφανείς συνθήκες, λόγω της πανδημίας. Όμως με το πείσμα τους, την πολύτιμη συμβολή των καθηγητών τους και τη στήριξη της οικογένειάς τους, ξεπεράσαν όλα τα εμπόδια. Το αύριο της χώρας είναι, λοιπόν, σε καλά χέρια.
Συγχαρητήρια και πάλι στα παιδιά μας!»
Συγχαίρω τους νέους και τις νέες μας, που απ’ τις σχολικές αίθουσες θα αναζητήσουν τώρα στα αμφιθέατρα των Πανεπιστημίων…
Δημοσιεύτηκε από Kyriakos Mitsotakis στιςΠαρασκευή, 28 Αυγούστου 2020
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις