![Ιστιοπλοϊα: Πρωτιά για Μπόζη - Κλωναρίδου στο εθνικό πρωτάθλημα της Ιταλίας](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/09/w21-131147Sailing470women.jpg)
Ιστιοπλοϊα: Πρωτιά για Μπόζη – Κλωναρίδου στο εθνικό πρωτάθλημα της Ιταλίας
Στην κατηγορία γυναικών, όπου αγωνίστηκαν επτά σκάφη, το ελληνικό πλήρωμα έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση και κατέκτησε την πρώτη θέση με 42 βαθμούς.
Spotlight
-
Η ανατριχιαστική στιγμή που αφήνει την αρραβωνιαστικιά του να πεθάνει μετά το μοιραίο τροχαίο
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
ΠΑΣΟΚ: Το αφήγημα των 8 διεκδικητών της προεδρικής κούρσας
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Μαρία Μπόζη-Ραφαηλίνα Κλωναρίδου στο εθνικό πρωτάθλημα 470 της Ιταλίας, που ήταν open και μετείχαν συνολικά 30 σκάφη.
Στην κατηγορία γυναικών, όπου αγωνίστηκαν επτά σκάφη, το ελληνικό πλήρωμα έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση και κατέκτησε την πρώτη θέση με 42 βαθμούς. Έγιναν 8 ιστιοδρομίες και οι θέσεις τους ήταν 8, 10, 4, 7, 8, 4, 9 και 2.
Στον αγώνα έλαβε μέρος ακόμα ένα ελληνικό σκάφος, που αποτελούσαν οι Σοφία Μπεκατώρου και Δήμητρα Παγίδα. Τερμάτισαν 7ες με 130 βαθμούς (12, 16, 20, 18, άκυρη, 24, 18, 22).
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις