«Πάμε Δανάη!» : Τα πιο γλυκά κοσμήματα με την υπογραφή του Γιώργου Αυγέρου
Στο πιο πολύτιμο ζαχαροπλαστείο της Ελλάδας, μπορεί κανείς να βρει σοκολατένια κοσμήματα και αντικείμενα από βρώσιμα υλικά με τα οποία μπορεί να εκφράσει την αγάπη του ή και ακόμα, να κάνει πρόταση γάμου στο άλλο του μισό...
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Στο πιο… πολύτιμο ζαχαροπλαστείο της Ελλάδας, μπορεί κανείς να βρει σοκολατένια κοσμήματα και αντικείμενα από βρώσιμα υλικά με τα οποία μπορεί να εκφράσει την αγάπη του ή και ακόμα, να κάνει πρόταση γάμου στο άλλο του μισό.
Ο Γιώργος Αυγέρος, ο δημιουργός όλων αυτών των γλυκών και πολύτιμών πειρασμών, μίλησε στην κάμερα του MEGA και την εκπομπή «Πάμε Δανάη!» για τη δουλεία του και το λόγο που τον οδήγησε σε αυτήν.
Όντας πρώην γλύπτης κι έπειτα από ένα ντοκιμαντέρ όπου είδε σοκολάτα να σκαλίζεται, ο κ. Αυγέρος αποφάσισε να δημιουργήσει γλυπτά που τρώγονται και που συνδυάζουν και τις πέντε αισθήσεις.
Δείτε στο παρακάτω βίντεο όλα όσα κατέγραψε η κάμερα του «Πάμε Δανάη!» :
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις