![Champions League: Πρεμιέρα εντός με Μαρσέιγ, φινάλε εντός με Πόρτο - Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/10/1-55.jpg)
Champions League: Πρεμιέρα εντός με Μαρσέιγ, φινάλε εντός με Πόρτο – Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού
Στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του στον Γ’ όμιλο του Champions League o Ολυμπιακός, υποδεχόμενος στις 21 Οκτωβρίου τη Μαρσέιγ
Spotlight
-
Η βασιλική οικογένεια ψάχνει υπάλληλο για να φροντίζει τα άλογα - Το «παράδοξο» του μισθού
-
Σκότωσε καταλάθος 11χρονη με δηλητήριο για κοριούς - Το είχε φέρει παράνομα από την Ιταλία
-
«Διάδρομοι ψυχρού αέρα» ως λύση στους καύσωνες;
-
Παιδιά με διαβήτη τύπου 1 έχουν υπερδιπλάσιο κίνδυνο να εκδηλώσουν ψυχικά νοσήματα
Στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του στον Γ’ όμιλο του Champions League o Ολυμπιακός, υποδεχόμενος στις 21 Οκτωβρίου τη Μαρσέιγ. Και πάλι στο Φάληρο θα τελειώσει, αφού στις 9 Δεκεμβρίου θα φιλοξενήσει την Πόρτο στην τελευταία αγωνιστική.
Ουσιαστικά, ο πρωταθλητής Ελλάδας έχει στα δύο… άκρα του ομίλου παιχνίδια στην έδρα και αν τα νικήσει, θα διεκδικήσει την πρόκριση. Αρκεί στα… εσωτερικά ματς (2-5η αγωνιστική) να πάρει ότι περισσότερο μπορεί και ειδικά απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, το μεγαθήριο του γκρουπ.
Τη δεύτερη αγωνιστική ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Πόρτο στο Όπορτο (29/10), έπειτα θα φιλοξενηθεί από τη Σίτι (3/11) και τη φιλοξενήσει στις 25/11, ενώ μία στροφή πριν το φινάλε θα πάει στη Μασσαλία για να παίξει με τη Μαρσέιγ (1/12).
Δείτε το πρόγραμμα όλων των ομίλων:
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/10/1-56-478x600.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις