![Με Φορτούνη η ενδεκάδα της Εθνικής](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/10/8-25-768x511.jpg)
Με Φορτούνη η ενδεκάδα της Εθνικής
Οι επιλογές του Τζον Φαντ Σιπ για το φιλικό κόντρα στην Αυστρία.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Η Εθνική μας ομάδα αντιμετωπίζει σε φιλική αναμέτρηση την Αυστρία, με τον Τζον Φαντ Σιπ να κατεβάζει σχήμα με βασικό επιθετικό τον Κώστα Φορτούνη και δεξί μπακ τον Λαμπρόπουλο.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα φιλοξενείται από την Εθνική ομάδα της Αυστρίας και ο Ολλανδός τεχνικός παρατάσσει τη «γαλανόλευκη» με σύστημα 4-2-3-1.
Ο Διούδης θα υπερασπιστεί την εστία της «γαλανόλευκης», με τους Σβάρνα, Τζαβέλλα, Λαμπρόπουλο και Κυριακόπουλο να βρίσκονται στην άμυνα. Στον άξονα, τα δύο χαφ είναι οι Κουρμπέλης-Μπουχαλάκης, ενώ η τριάδα πίσω από τον Φορτούνη, αποτελείται από τους Μάνταλο, Λημνιό, Φούντα.
Οι 11 του φιλικού της Ελλάδας στην Αυστρία: Διούδης, Σβάρνας, Τζαβέλλας, Λαμπρόπουλος, Κυριακόπουλος, Κουρμπέλης, Μπουχαλάκης, Μάνταλος, Λημνιός, Φούντας, Φορτούνης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις