Ήττα για την Κύπρο (2-1)

Η Κύπρος γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Τσεχία σε φιλική αναμέτρηση.

Η Κύπρος γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι με την Τσεχία.

Οι Τσέχοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν από την αρχή να επιβάλουν τον δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι.

Στο 13ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χόλες άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά από την άστοχη έξοδο του Κυριακίδη.

Στο 32ο λεπτό, οι Κύπριοι ισοφάρισαν με τον Λοΐζου ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη λανθασμένη έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και πλάσαρε εύστοχα στην κενή εστία για το 1-1.

Στο 33′ οι Τσέχοι είχαν δοκάρι με τον Πρόβοντ ενώ δέκα λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι από την ανατροπή του Βίντρα από τον Γκόκιτς. Ο Ντάριντα εκτέλεσε εύστοχα και έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Η Τσεχία είχε την κατοχή χωρίς να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες και πήρε τελικά τη νίκη με 2-1.

Το φιάσκο της σύσκεψης των 5 - Ο Πολάκης μόνος με τον Κασσελάκη στις 12:30 στην Κουμουνδούρου

Μετά από ένα οργιώδες παρασκήνιο μεταξύ Κουμουνδούρου και γραφείων ΣΥΡΙΖΑ στη Βουλή τελικά Στέφανος Κασσελάκης και Παύλος Πολάκης θα είναι μόνοι τους στην Κουμουνδούρου