![Στην Αρμενία ο Δένδιας - Στο επίκεντρο οι εξελίξεις σε Ναγκόρνο Καραμπάχ και Ανατ. Μεσόγειο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/10/EkcJGgwXEAAyNds.jpg)
Στην Αρμενία ο Δένδιας – Στο επίκεντρο οι εξελίξεις σε Ναγκόρνο Καραμπάχ και Ανατ. Μεσόγειο
Με τον ομόλογό του της Αρμενίας, συναντήθηκε στο Ερεβάν ο Νίκος Δένδιας που σήμερα πραγματοποιεί επίσκεψη στην Αρμενία.
Spotlight
-
«Δουλεύουμε στους 65 βαθμούς Κελσίου» – Αυτό είναι το πιο δύσκολο επάγγελμα του καλοκαιριού
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
-
Τι είναι το σηπτικό σοκ που οδήγησε στον θάνατο τη Ντέμη Γεωργίου
Με τον ομόλογό του της Αρμενίας, Z. Mnatsakanyan, συναντήθηκε στο Ερεβάν ο Νίκος Δένδιας που σήμερα πραγματοποιεί επίσκεψη στην Αρμενία.
Οι συζητήσεις του έλληνα ΥΠΕΞ, ο οποίος, θα γίνει δεκτός από τον Πρωθυπουργό της Αρμενίας, Nikol Pashinyan και τον Πρόεδρο της χώρας, Armen Sarkissian, εστιάζονται σε ζητήματα διμερούς, περιφερειακού και διεθνούς ενδιαφέροντος, με έμφαση στις τρέχουσες εξελίξεις στο Ναγκόρνο-Καραμπάχ και την Ανατολική Μεσόγειο, στη συνεργασία των δύο χωρών στο πλαίσιο των τριμερών σχημάτων συνεργασίας, καθώς και στις σχέσεις ΕΕ-Αρμενίας.
«Επιβεβαιώνονται οι ισχυροί δεσμοί και οι άριστες σχέσεις μεταξύ των δύο χωρών» αναφέρει σε ανάρτησή του στο twitter, o κ. Δένδιας.
Με τον Υπουργό Εξωτερικών της Αρμενίας, Z.Mnatsakanyan, στο Ερεβάν. Επιβεβαιώνονται οι ισχυροί δεσμοί & οι άριστες σχέσεις μεταξύ 🇬🇷🇦🇲 – I met with #Armenia counterpart @ZMnatsakanyan. Strong 🇬🇷🇦🇲 ties & excellent relations reaffirmed. #Yerevan pic.twitter.com/FpSVrwkNju
— Nikos Dendias (@NikosDendias) October 16, 2020
Επίσκεψη στο Μνημείο Γενοκτονίας των Αρμενίων
Ο Νίκος Δένδιας ξεκίνησε την επίσκεψή του στην χώρα, από το Μουσείο Γενοκτονίας των Αρμενίων, ενώ κατέθεσε στεφάνι στο Μνημείο Θυμάτων. «Ποτέ δεν ξεχνάμε, ποτέ ξανά!», ανέφερε χαρακτηριστικά.
Ξεκινώντας την επίσκεψη στη φίλη χώρα της Αρμενίας απέτισα φόρο τιμής και απέθεσα λουλούδια στο Μνημείο της Γενοκτονίας των Αρμενίων. Επισκέφθηκα επίσης το Μουσείο @ArmGenocide100. Ποτέ δεν ξεχνάμε, ποτέ ξανά! #NeverForget #NeverAgain #ArmenianGenocide pic.twitter.com/Y4xRrlLSY7
— Nikos Dendias (@NikosDendias) October 16, 2020
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις