![Ρένα Κουβελιώτη : «Είναι στιγμές που δεν θυμάμαι αν είμαι άντρας ή γυναίκα»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/11/sdgssgsfdg.jpg)
Ρένα Κουβελιώτη : «Είναι στιγμές που δεν θυμάμαι αν είμαι άντρας ή γυναίκα»
Ξαφνικά πέφτει μαύρο γύρω της και όλα σβήνουν. Ακόμη και τα συναισθήματά της. Κυριαρχούν ο φόβος και η μοναξιά. Ομως η σταδιακή απώλεια της μνήμης της τής έχει δώσει μερικά ακόμη όπλα για να χαίρεται την κάθε μέρα, να απολαμβάνει το πανηγύρι της ζωής
Spotlight
-
Ποιος ήταν ο τελευταίος κοινός πρόγονος όλων των ειδών στη Γη;
-
«Δουλεύουμε στους 65 βαθμούς Κελσίου» – Αυτό είναι το πιο δύσκολο επάγγελμα του καλοκαιριού
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
-
Μαγικά... κλικ στη φύση: Οι 11 φωτογραφίες που κέρδισαν στο BigPicture Natural World
Ξαφνικά πέφτει μαύρο γύρω της και όλα σβήνουν. Ακόμη και τα συναισθήματά της. Κυριαρχούν ο φόβος και η μοναξιά. Ομως η σταδιακή απώλεια της μνήμης της τής έχει δώσει μερικά ακόμη όπλα για να χαίρεται την κάθε μέρα, να απολαμβάνει το πανηγύρι της ζωής
Πώς ονομάζεται η ασθένειά σας;
Έχουμε το αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή. Ξέρουμε τι υπάρχει, αλλά είμαστε στο στάδιο της διερεύνησης να βρούμε το αίτιο για να φτάσουμε στη θεραπεία. Η απώλεια μνήμης αποτυπώνεται στη μαγνητική και την αξονική ακτινογραφία.
Έτσι εντοπίστηκε η αλλοίωση, ο εκφυλισμός και ότι ο ιππόκαμπος είναι ατελής. Αυτό που δεν γνωρίζουμε είναι τι προκαλεί αυτές τις αλλοιώσεις. Και βέβαια ότι δεν γνωρίζουμε πότε θα επέλθει οριστική απώλεια της μνήμης.
Διαβάστε ολόκληρη τη συνέντευξη της Ρένας Κουβελιώτη στα ΝΕΑ που κυκλοφορούν την Πέμπτη
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις