Σάββατο 20 Ιουλίου 2024
Ολική ανατροπή για τον ΠΑΟΚ με τέσσερα γκολ σε 20 λεπτά

Αν και βρέθηκε να χάνει από το 21ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας 4 γκολ σε 20 λεπτά!

Αρχικά, στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζόλης που μόλις είχε μπει στο ματς εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Ζίβκοβιτς έκανε το σουτ μετά από διώξιμο των Ολλανδών και ο Σβαμπ με προβολή ισοφάρισε.

Στο 56′ ήρθε και η ανατροπή με τον Σβιντέρσκι να βρίσκει τον Σβαμπ, αυτός πάσαρε στον Ζίβκοβιτς κι εκείνος με σουτ έκανε το 2-1.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το δεύτερο γκολ, ήρθε και τρίτο. Σκόρερ ο Τζόλης με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ για το 3-1 στο 59′.

Το… κερασάκι στην τούρτα, έβαλε ο Ζίβκοβτς στο 67′.

Άγιαξ – Ολυμπιακός 1-0: Το ελληνικό «χρυσάφι» του Μεντιλίμπαρ

Η ευλογημένη γενιά του Youth League είναι εδώ διεκδικώντας. Και ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ επιβεβαιώνει πως…