Αλεξάνδρα Παλαιολόγου : «Πήγα σε ψυχίατρο και συνήλθα με αγωγή»
Στην εκπομπή “Καλύτερα δε γίνεται” βρέθηκε σήμερα η Αλεξάνδρα Παλαιολόγου, που μίλησε, μεταξύ άλλων, και για τις κρίσεις πανικού που πάθαινε στο παρελθόν, αλλά και πώς έμαθε να τις διαχειρίζεται.
Spotlight
-
Ντεμοντέ Ιστορίες – Μια έκθεση εναντίον της ανεξέλεγκτης χρήσης της τεχνολογίας
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
-
«Κύμα» κορονοϊού και εκδρομέων πάνε... διακοπές μαζί - Υποχώρηση κρουσμάτων στην Αττική, άνοδος στην επαρχία
Στην εκπομπή “Καλύτερα δε γίνεται” βρέθηκε σήμερα η Αλεξάνδρα Παλαιολόγου, που μίλησε, μεταξύ άλλων, και για τις κρίσεις πανικού που πάθαινε στο παρελθόν, αλλά και πώς έμαθε να τις διαχειρίζεται.
«Πήγα σε ψυχίατρο και συνήλθα με αγωγή»
«Δεν πιστεύω ότι στην εποχή μας υπάρχει ευαίσθητος άνθρωπος που έχει να μην έχει πάθει κρίσεις πανικού. Εγώ το ξεπέρασα με φαρμακευτική αγωγή. Στην περίπτωσή μου καταλάβαμε ότι χρειάζομαι αγωγή. Πήγαινα κάθε βράδυ στο νοσοκομείο και μου έκαναν όλες τις εξετάσεις, αλλά δεν είχα τίποτα.
Και δεν είχε πάει ο νους μου ότι μπορεί να είναι κάτι ψυχολογικό γατί δεν το είχα ξαναπάθει, δεν το ήξερα μέχρι τότε, δεν ήξερα τι είναι. Και πήγα σε έναν ψυχίατρο, ο οποίος μου χορήγησε φαρμακευτική αγωγή και συνήλθα. Κι έκτοτε το διαχειρίζομαι», είπε η Αλεξάνδρα Παλαιολόγου.
Δείτε το βίντεο
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις